Královna Alžběta II. má nový portrét ve Skotsku

Britská královna (92) vládne své zemi již 66 let. Na její počest byl zvěčněn namalovaný portrét v paláci Holyrood, což je skotská královská rezidence, která se nachází v Edinburghu.
Alžběta II.
Alžběta II.
Twitter/TRH_WandC

reklama

Palác je v letních měsících využívaný současnou královnou Alžbětou II. A právě na její počest byl vyobrazen portrét v královské jídelně v paláci Holyrood, udává deník E!News. Olejomalba od umělkyně Nicky Philipps nám ukazuje královnu, která má na sobě reprezentativní oděv Skotska. Mezi hlavní znaky patří zelená barva a masivní náhrdelník který představuje řád bodláku. Jedná se o rytířský řád Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Řád je nevyšším vyznamenáním Skotska a jeho hlavním znakem je skotská národní rostlina bodlák.

Alžběta II. od fotografky Annie Leibovitz
Autor: Twitter/JohannBLAIN Alžběta II. od fotografky Annie Leibovitz

Autorka se pravděpodobně inspirovala fotografickou předlohou od fotografky Annie Leibovitz. Na obraze je za Alžbětou II. vidět i sklalní útes, nazývaný Salisbury Crags, který se nachází jen jednu míli od zámku. Královna měla na sobě pod zeleným pláštěm bílé šaty a jako doplněk perleťové náušnice. Naprosto totožný oblek měla v červenci při ceremoniálu řádu bodláku ve Skotsku.

21. 4. 2018 ZPRÁVY: BRITSKÁ KRÁLOVNA ALŽBĚTA II. SLAVÍ 92. NAROZENINY

Britská královna Alžběta II. oslavila 92. narozeniny

Královna Alžběta II. je vládnoucí panovnice šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth realm. Britskou královnou se stala po smrti svého otce v roce 1952. Dlouhověkost má v krvi, protože její matka se dožila neuvěřitelných 101 let, zemřela v roce 2002. V roce 2007 se stala nejstarším britským panovníkem na trůnu a následovně i nejdéle vládnoucím.

Alžběta II. za mlada
Autor: Twitter/paddymacc1 Alžběta II. za mlada

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!