Kráska a zvíře: skutečné a děsivé příběhy dívek politých kyselinou

Krása vždy není vše, i to štěstí je zapotřebí. A právě dívky, o kterých budeme mluvit to štěstí neměly. Všechny byly skutečnými kráskami, dokud se někdo ale nerozhodl jim krásu vzít. Někomu se pomstil zhrzený bývalý, někdo byl zkrátka obětí závisti. Jisté je však jedno - jejich život se teď dělí na období před a po kyselině.
Popálené dívky
Popálené dívky
instagram/@spletnik_ru

reklama

I přes všechnu bolest, zoufalství a zhrzení se tyto dívky nezlomily a našly tu odvahu žít i dál. Svými příběhy ukazují světu, že krása není jen hezký obličej a perfektní křivky, ale především krása v duši. 

Gessica Notaro

Italskou modelku a finalistku soutěže Miss Itálie 2007 polil kyselinou bývalý přítel. Po jejich rozchodu, kdy iniciátorkou byla právě Gessica, se bývalý přítel rozzuřil a rozhodl se k natolik hrůznému činu. Ve výsledku měla modelka silné chemické popáleniny na obličeji, těle a málem přišla i o zrak. V současnosti utrácí dívka kolem 20 tisíc korun měsíčně na léky, které jí pomáhají utlumit neutuchající bolest. Plastickou operaci bude moci Notaro podstoupit až příští rok, kdy se organismus ucelí. Není to tak dávno, co se Jessica objevila v jedné z televizních show a odkryla veřejně obličej. ‚‚Chci, abys viděl, co jsi se mnou udělal. Tohle není láska,‘‘ pronesla dívka ke svému bývalému příteli.

Katie Piper

Roku 2008 pětatřicetiletý Danniel Lynche polil kyselinou sírovou svou přítelkyni, známou modelku Katie Piper. Ve výsledku měla dívka popáleniny třetího stupně, přišla o oční víčka, polovinu levého ucha a část nosu. Nejvážnější zranění postihla oči, ústa, jazyk, hltan, zápěstí, dlaně, krk a zónu dekoltu. I lékaři, kteří v ten osudový den Katie ošetřovali, byli šokováni, že nikdy nic podobného nespatřili. Za poslední 3 roky podstoupila Piper 80 operací vnitřních orgánů a až poté zvládla dívka normálně jíst a pít. Plastičtí chirurgové udělali nemožné a předělali obličej modelky za pomoci syntetické kůže. Dnes vypadá Katie velmi dobře a bývalý přítel si odpykává doživotní trest odnětí svobody v jednom z britských vězení. 

Dana Vulin

Roku 2012 se Australanka Dana Vulin stala obětí přehnaně žárlivé manželky jednoho svého známého. Když šílená choť začala podezírat Danu z flirtování se svým mužem, rozhodla se dívku polít lihem a zapálit ji. Ve výsledku měla Vulin popáleniny třetího stupně na těle i obličeji a dlouhou dobu strávila v komatu. Australanka podstoupila nespočet operací a dva roky chodila ve speciální masce. Podle dívčiných slov byl její obličej natolik znetvořený, že měla strach projít kolem zrcadla. Mimo to měla na sobě Dana ještě skafandr, který skrýval především popálené tělo. Po dlouhé dřině a pomoci chirurgů dívka ale masku sundala a představila novou sebe - ačkoli s jizvami, tak stále krásnou.

reklama

reklama