Lamače srdcí Alaina Delona vítali vestoje!

Na slavnostním zakončení filmového festivalu v Cannes převzal sedmasedmdesátiletý francouzský herec Alain Delon cenu za celosvětový přínos kinematografii.
Alain Delon si z Cannes odnesl cenu za celosvětový přínos kinematografii
Alain Delon si z Cannes odnesl cenu za celosvětový přínos kinematografii
isifa.com

reklama

Alain Delon se po červeném koberci prošel v doprovodu ministryně kultury Aurelie Filipetti a starosty Paříže Bertranda Delanoeho. V sále, kde se promítala zrestaurovaná kopie snímku V plném slunci režiséra Reného Clémenta, mu publikum po příchodu tleskalo vestoje. Delon si v něm zahrál svou první hlavní roli. Promítání snímku z roku 1960 se tak stalo jednou z největších událostí celého festivalu.

Delon hrál v řadě filmů, které jsou dnes již klasikou. Stal se idolem několika generací. Ve slavných gangsterkách navázal na herecké umění svého učitele Jeana Gabina a vnesl do tohoto žánru temperamentní a mistrovské herectví. Velkolepě uměl ztvárnit jak zločince, dobrodruhy a policisty, tak i věčné milence.

Kromě Delona se velkých ovací dočkala i osmdesátiletá americká herečka Kim Novak. Ta se stala hlavním hostem projekce restaurovaného Hitchcockova snímku Vertigo. Právě díky němu se tehdy pětadvacetiletá chicagská rodačka proslavila.

-juf-

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!