Lukáš Bauer po skončení kariéry: Doma doháním letité resty

Lukáš Bauer si ve svých čtyřiceti letech musí zvyknout na profesní důchod. Jinak se ale jako důchodce necítí. Je rád, že je teď s rodinou víc a že jí může vrátit čas, po který až tolik spolu nebyli.
13. 9. 2017 TOP STAR: Lukáš Bauer se zařadil mezi sportovní důchodce
13. 9. 2017 TOP STAR: Lukáš Bauer se zařadil mezi sportovní důchodce

„Snažil jsem se víc než v předchozích sezonách trávit čas s rodinou. Jezdili jsme na výlety a já doháněl mnohaleté resty,“ říká bývalý běžec na lyžích Lukáš Bauer.

Třináctiletý Matyáš a desetiletá Aneta se samozřejmě těší z toho, že mají tátu víc doma, i když v některých případech jim to zrovna vhod není.

„Když jsem s dětmi doma, máme dělat úkoly a mám na starosti se s nimi učit, tak je možná lepší, když byl táta na soustředění,“ směje se Lukáš, který víc zůstává tátou, který snáze poradí se sportem, hlavně tedy s lyžováním, ke kterému jeho děti víc tíhnou. „V poslední době tíhnou k běžeckému lyžování, což je normální, když žijeme na horách, do ničeho je netlačíme.“

Děti Lukáše Bauera.
Děti Lukáše Bauera.
archiv L. Bauera

Bude na dětech, jestli se zúčastní Jizerské padesátky, kterou lyžařský matador příští rok v únoru se svým týmem poběží. V uších mu možná bude znít nová verze hitu Pěšáci bílé stopy od skupiny Tata Bojs, ke kterému vznikl i videoklip. Milan Cais i Mardoša se bavili už při jeho natáčení.

„Nejvtipnější moment je zrovna v tom místě, jak se písnička zlomí do citace ´Na běžkách, jedeme na běžkách´a kluci tam mají sérii eskapád, tam jsem se chechtal,“ líčí Milan Cajs.

„Já na těch běžkách jsem marnej jako v klipu, takže to ani není moc, že bych to uměl zajímavě prodat, ale dělali jsme, co jsme mohli,“ dodává další člen kapely Mardoša.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama