Madeline Stuart je první modelkou s downovým syndromem

Madeline Stuart
Madeline Stuart
instagram

reklama

Madeline se navzdory svému hendikepu žíví už přes tři roky jako modelka. Jednadvacetiletá dívka se totiž narodila s downovým syndromem a jako první žena s tímto onemocněním prorazila ve světě modelingu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“The more hate you wear, the less you care” Hate starts at a very early age with Down Syndrome, but it is the worst sort of hate, it is the hate that comes across in a accepted way for most of society. Before you are even born the doctors tell your parents they have options and an abortion is probably the best way to go. (We are not talking pro choice here people where a women may have been raped, a person is too young etc, we are talking about aborting a child because they may be too much hard work or not live up to the perfection standards of society) As you get older you are constantly hearing on the news or reading in the press how this country is aiming to eradicate Down syndrome or another country is extending termination time frames so people have more time to abort a baby with Down syndrome. Well so you know this hate has given me strength to show my worth and prove to the world I am here and I am worthy. I will be remembered for the right reasons, will you? #DieselHateCouture @diesel @diesel__us

Příspěvek sdílený Madeline Stuart Official (@madelinesmodelling_),

Jít přehlídku na prestižním týdnu módy v New Yorku je snem snad každé modelky. A Madeline se to povedlo dokonce šestkrát! A jak se k modelingu vlastně dostala? Když ze zdravotních důvodů shodila přes dvacet kilo a o svou proměnu se podělila na sociálních sítích, začaly se jí nabídky hrnout. Její proměna měla přes pouhou noc 7,2 miliónů shlédnutí.

Navzdory svému onemocnění procestovala Madeline polovinu světa, potkala spoustu zajímavých lidí a postavila se na vlastní nohy. Po jejím boku však vždy stojí její maminka, která dohlíží na to, aby měla dcera stejné podmínky jako ostatní modelky. „Samozřejmě, že se setkáváme s šikanou. To se stává velmi často, ale snažíme si toho nevšímat. Je to odraz člověka, který se takto chová, ne obraz toho, o co se snažíme my. Někteří lidé jsou hrubí, aniž by si to uvědomovali. Je to pouze otázka jejich vzdělání a povědomí o této nemoci,” říká matka Madeline.

Ne však každý návrhář chce Madeline na mole. Ale doba se mění a rozdílnosti mezi lidmi jsou stále vřeleji přijímány. „Sociální média byla velkým katalyzátorem této změny, protože dovolila i “malým” lidem, aby měli “velký” hlas a někdo je uslyšel. Naše další generace je mnohem přívětivější a tolerantnější. Mám v ní velkou víru a jsem přesvědčená, že svět bude díky ní mnohem krásnějším místem k životu,” doufá Madelinina maminka.

reklama

reklama