Máme pro vás exkluzivní rozhovor s operním pěvcem Andreou Bocellim!

Po třech letech se fenomenální tenor Andrea Bocelli vrátil do Prahy. Ve vyprodané aréně doslova uhranul svým zpěvem každého návštěvníka. My jsme od maestra dostali exkluzivní rozhovor!
14. 5. 2018 TOP STAR: PO TŘECH LETECH SE FENOMENÁLNÍ TENOR ANDREA BOCELLI VRÁTIL DO PRAHY!
14. 5. 2018 TOP STAR: PO TŘECH LETECH SE FENOMENÁLNÍ TENOR ANDREA BOCELLI VRÁTIL DO PRAHY!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdyby Bůh zpíval, bude zpívat jako Andrea Bocelli. Tak taková silná přirovnání dostal meastro od nejedné slavné celebrity. A pokud znáte tvorbu tohoto výjimečného operního pěvce, jistě jim dáte za pravdu.

Pár faktů o něm: Andrea Bocelli je vůbec nejprodávanějším italským interpretem. Za svou kariéru získal řady ocenění. Dokonce se dostal do žebříčku nejkrásnějších lidí světa. A je zapsán v Guinessově knize. Zkrátka kdybychom měli vyjmenovat všechny ceny, byli bychom tu hodně dlouho. Tak významný a jedinečný zpěvák to je!

 

. Yesterday, The O2 Arena in #Prague, #CzechRepublic . ph: Jan Nechvíle

Příspěvek sdílený Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial),

Andrea Bocelli přiletěl soukromým letadlem před čtvrtou hodinou za doprovodu své manželky. Zajímavé bylo, že i když ovládá angličtinu, zásadně trvá na rozhovorech v rodném jazyce. S rozhovorem nám pomohla jeho žena.

První otázka byla nasnadě. Jaké to pro něj je, být nejslavnějším tenorem na světě? „Je to něco, co musíš dokazovat stále dokola. Je to zodpovědnost. A vlastně máte pravdu. Jsem nejvyšší z tenorů – svou výškou,“ zavtipkoval Bocelli.

Mezi operními zpěváky se nestává, aby míchali žánr klasiky a popu. Andrea to udělal. Tím začala jeho kariera raketově stoupat. Koho to byl nápad? „Já jsem jen zkopíroval to, co tu už dělali velcí umělci přede mnou. A myslím, že ještě lépe než já,“ řekl.

 

. My interest in technology applied to musical production goes back to my youth: when I was a kid, I set a homemade recording studio and started to follow the development of this field, both for pop and classical music. To me, recording a CD is still a valuable thing to do. It’s a way to point the steps of my artistic career. Moreover, the technologies of the new millennium offer a far more immersive quality of sound, which is closer to real life. Few activities engage me more than the tailor-made work of a recording studio, among mixers and microphones, where a piece of music slowly takes shape. . La mia passione per la tecnologia applicata alla produzione sonora risale alla prima giovinezza: da ragazzo mi ero costruito uno studio di registrazione casalingo, seguendo poi, negli anni, l’evoluzione del settore, sia in ambito pop che classico. La registrazione di un CD per me ha ancora un valore importante, è un modo per scandire le tappe del mio percorso artistico. La tecnologia del nuovo millennio, inoltre, offre un tipo di ascolto estremamente più coinvolgente e più vicino alla realtà. Poche attività mi avvincono più del meticoloso lavoro d’arte e d’artigianato, quando sono nella “stanza dei bottoni” tra mixer e microfoni, laddove lentamente prende forma un brano musicale.

Příspěvek sdílený Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial),

Bocelli je také známý svým vřelým přístupem k charitě. Obrovský úspěch má jeho Andrea Bocelli Foundation. „Ten, kdo může udělat něco pro druhé, je vlastně šťastný člověk. A to konkrétně v dobách, jako jsou tyto, kdy jsou velké ekonomické problémy. Je velké štěstí, že to můžu dělat. Neudělat to, by byl velký hřích,“ řekl operní zpěvák.

Ano tato otázka byla podmínkou rozhovoru. Maestrovi jde hodně o pomoc dětem. A tak jsme se po charitě vrhli na jeho poslední počin - duet s Edem Sheeranem. Jak jejich spolupráce vznikla? „Řekněme, že právě Ed měl tento nápad. Byl moc milý, protože přišel ke mně domů a tam jsme to společně nahráli. On je idol mých dětí. Takže to byl nezapomenutelný den. Také oni byli nadšený. Hodně jsme si to užili,“ prozradil Andrea.

Bocelliho koncert ve vyprodané aréně byl neskutečným zážitkem. Lidé okolo plakali a jeho zpěv dojímal i nás. O to víc, když si uvědomujete jeho obří sílu se vyrovnat s tím, že svět okolo nevidí. Že i když se mu ze začátku nedařilo, dobil svět a pomáhá druhým. Je to neuvěřitelný člověk!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama