Máme tu další ročník oblíbeného festivalu a letos se máme rozhodně na co se těšit!

Jaro už klepe na dveře a společně s delšími dny dorazí i další ročník hudebně nabitého festivalu Žižkovská Noc. Ten letos proběhne ve dnech od 21. do 23. března a již tradičně na něm vystoupí hvězdy české a slovenské hudební scény společně s některými hudebníky ze zahraničí. Těší se na vás více než 500 různých interpretů a na své si rozhodně přijde každý, takže neváhejte a dorazte za hudbou do žižkovských ulic i vy!
Žižkovská Noc
Žižkovská Noc

reklama

Devátý ročník multižánrového festivalu nabídne například oblíbenou zpěvačku Emmu Smetanu či rappovou skupinu PSH, zažít ale můžeme třeba také stále populárnější electro hudbu muzikanta Ventolina. Největší český zimně-jarní festival se nově také zaměřuje kromě hudby i na literaturu a divadlo, do kterého se letos zapojí i legendární Divadlo Járy Cimrmana.

Žižkovská Noc
Žižkovská Noc

Letošní ročník zavane interprety do více než 60 různých kaváren, hospod a klubů rozmístěných po celé čtvrti a jako obvykle je rozhodně na co se těšit! Potkat se totiž můžete také se zahraničními interprety, jako jsou například britští The Bug & Miss Red či drum & bassový Misanthrop z Německa.

Festival Žižkovská Noc se především soustředí na alternativní a subkulturní scénu, zkrátka se nemusíte bát žádné mainstreamové hudby. Festival je také velice oblíbený tím, že využívá alternativních prostorů, v minulosti se hrálo například v Nákladovém Nádraží Žižkov či v podniku Venuše ve Švehlovce. Různé akce se budou konat i v Žižkostele či nově otevřenému Fuchs2. Tři největší místa konání jsou pak kluby Cross, Palác Akropolis a Storm.

Cena za vstupenku na jeden den je 270 korun, za lístek na celé tři dny pak zaplatíte 600 korun. Festival má také letní verzi, která je ovšem o poznání slabší, takže neváhejte a přijďte oslavit začátek jara nezapomenutelným kulturním zážitkem!

Autor: Martin Rodigari

reklama

reklama