Marilyn Monroe či Marlene Dietrich: I tyhle dámy podstoupily plastiku

Je těžké uvěřit tomu, že ve 40. letech minulého století se někdo rozhodl k plastické operaci. Vždyť ta byla na samém počátku svého rozvoje. Na druhou stranu, Marilyn Monroe by bez plastiky třeba nikdy nebyla tak slavná. A o jaké operace klasického Hollywoodu tedy šlo?
Hvězdy po plastikách
Hvězdy po plastikách
instagram/@golden_actresses

reklama

Marilyn Monroe

V polovině minulého století byla rhinoplastika jednou z nejnebezpečnějších metod a vlastně experimentem se životem. Nebojácná Marilyn se ale pro plastiku rozhodla a operaci na změnu nosu podstoupila. A proč se dívce ten její nelíbil? To nechť zůstane záhadou.

Marilyn Monroe před plastikou.
Autor: instagram/@miss.loot Marilyn Monroe před plastikou.

Fakt zůstává faktem a důkazem plastiky (naštěstí vydařené) jsou nejen fotky Marilyn před a po, ale i rentgenový snímek Marilyny lebky, který se po její smrti dostal do rukou FBI.

Marilyn Monroe jak ji známe.
Autor: instagram/@fia._sco Marilyn Monroe jak ji známe.

Marlene Dietrich

Ještě jedna osudová kráska Zlaté éry Hollywoodu. Marlene se mohla pochlubit ostrými lícními kostmi, o kterých se dnešním blogerkám ani nesní. Perfektně vpadlé tváře zvýrazňovala herečka make-upem, aby byly ještě znatelnější. I v tomto případě se ale kráska neobešla bez lékařského zásahu. Kvůli perfektním tvářím si Marlene nechala vytrhnout zadní zuby.

Marlene Dietrich
Autor: instagram/@oldhollywoodloving Marlene Dietrich
Marlene po operaci.
Autor: instagram/@oldhollywoodloving Marlene po operaci.

Rita Hayworth

V mládí nosila Rita jméno Margarita Carmen Cansino a vypadala jako každá typická Španělka. Hollywoodští režiséři ale spatřili v dívce talent a přemluvili ji k menší úpravě vizáže. Tanečnice si musela projít bolestivou procedúrou elektrolýzy, aby se zbavila pro Španělky typicky nízké linie vlasů. Ve výsledku se její linie vlasů posunula o několik centimetrů výše a výrazně změnila celý dívčin obličej. Tmavé hnědé vlasy se obarvily na žhavě zrzavou a Rita se tak stala jednou z nejkrásnějších dam své doby. 

Rita Hayworth jako typická Španelka.
Autor: instagram/@golden_actresses Rita Hayworth jako typická Španelka.
Rita jak ji znala široká veřejnost.
Autor: instagram/@mexicanspitfire_ Rita jak ji znala široká veřejnost.

Elizabeth Taylor

Elizabeth milovala všemožné zákroky a zkoušela je na sobě. Nejednou se tak na veřejnosti objevovala po dalších a dalších plastikách, díky kterým ale působila stále perfektně mladistvě. 

Elizabeth jako mladičká a jehlou netknutá.
Autor: instagram/@elisabethtaylor Elizabeth jako mladičká a jehlou netknutá.
Taylor po prvním zákroku, který se rozhodně vydařil.
Autor: instagram/@oldhollywoodloving Taylor po prvním zákroku, který se rozhodně vydařil.
Elizabeth v důchodovém věku stále jako dáma.
Autor: instagram/@archive.beauty Elizabeth v důchodovém věku stále jako dáma.

Mary Pickford

Mary byla hvězdou němého filmu dvacátých let minulého století. To byla doba úplného začátku plastické chirurgie, proto možností nebylo tolik. Ženy se i přesto nechtěly smířit se svým věkem a byly ochotny úplně cokoli. Pickford se rozhodla pro vylepšení obličeje, ale operace se nepodařila. Hvězda přestala mít možnost usmívat se, její mimika nebyla přirozená a herečka ukončila kariéru.

Mary Pickford jako rozkošné děvče.
Autor: instagram/@golden_era_magic Mary Pickford jako rozkošné děvče.
Mary po operaci jako mim.
Autor: instagram/@oldhollywoodloving Mary po operaci jako mim.

reklama

reklama