Martin Stránský hazarduje se životem

Herec Martin Stránský (43) si pořídil motorku až v osmadvaceti letech. Od té doby je z něj rebel bez příčiny.
Martin Stránský nejradši relaxuje na motorce nebo při poslouchání audioknih
Martin Stránský nejradši relaxuje na motorce nebo při poslouchání audioknih
isifa/MAFRA/Ladislav Němec

reklama

„Dřív jsem si nemohl žádnou mašinu pořídit. Měl jsem od mámy zákaz. Je totiž učitelka a už několikrát byla na pohřbu svých žáků. K mému ježdění na motorce tedy měla velice negativní vztah,“ přiznává dabér doktora House.

„Máma sama ale vlastně prožila motorkářské mládí. Absolvovala totiž s tátou výlet na skútru do Bulharska a zpátky. Zato já jsem nesměl mít ani babetu,“ stěžuje si Martin Stránský. V současnosti herec vlastní velkou motorku Cruiser. „Ve městě to s ní není úplně jednoduché. Dává mi zabrat hlavně to proplétání mezi auty,“ povzdychl si Martin Stránský, který kromě jízdy na rychlých strojích relaxuje i při poslechu audioknih.

„U klasických knížek nevydržím moc dlouho. Přiznám se bez mučení, že jsem schopný číst si v kuse maximálně hodinu. Pak si musím dát pauzu, protože se mi všechno začne motat dohromady. U audioknih se mi nic neplete, proto je tak rád sjíždím. Člověk si totiž zaměstná hlavu něčím jiným, než tím, co zrovna dělá,“ říká herec, který teď zrovna poslouchá Saturnina. „Pouštím si ho všude, kde to jde. V autě, na chalupě… Je to skvělý oddych."

-dad-reklama

reklama