Martina Sáblíková promluvila o šokujícím konci Erbanové!

O konci kariéry pětadvacetileté rychlobruslařky Karolíny Erbanové jsme vás už informovali. Teď se ale všichni ptají, co jí musel trenér Petr Novák udělat, že právě jeho chování prý bylo impulsem k rozhodnutí o konci. Ke vzniklé situaci se vyjádřil nejen on ale i Martina Sáblíková.
28.8. 2018 TOP STAR:  SÁBLÍKOVÁ O KONCI ERBANOVÉ
28.8. 2018 TOP STAR: SÁBLÍKOVÁ O KONCI ERBANOVÉ

reklama

„Jsem připravená závodit a šířit slávu své země jediným způsobem, který umím. Nejsem však už nadále připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům.“ To je jen část prohlášení rychlobruslařky Karolíny Erbanové, ve kterém popisovala důvody svého rozhodnutí.

 

Oznámení o konci rychlobruslařské kariéry V rychlobruslařském prostředí se pohybuji od čtrnácti let. V českém týmu jsem získala titul juniorské mistryně světa a účastnila se dvou olympijských her. Po těch v Soči, kde jsem ze svých výsledků nebyla nadšená, jsem stála před rozhodnutím, jak dál. Jsem tělem i duší sprinter a specializovaný sprinterský trénink se v českém týmu nedělal a nedělá. Pokusy, jak ze mě vyrobit vytrvalce, úspěšné také nebyly. Musela jsem proto najít jiné řešení. Odstěhovala jsem se do Nizozemí, kde má rychlobruslení velkou tradici a tamní trenéři rozsáhlé zkušenosti a bruslila jsem tam. Přišla jsem do země, kde je vrcholové rychlobruslení organizované naprosto specificky. Týmy fungují podobně jako cyklistické stáje a jsou financované z neveřejných zdrojů. Nicméně náš sport celkově funguje na principu národních reprezentací, takže jako cizinec v jakémkoliv komerčnímu týmu nikdy nemáte stejné postavení jako rodilý Nizozemec, bez ohledu na výkonnost. Byly to zajímavé čtyři roky, jemně řečeno. Vzala jsem si jenom brusle, tašku a jela. Musela jsem použít všechny peníze, které jsem měla, prodat auto, bydlet všelijak, naučit se další jazyk a věřit ve správnost své volby. Bylo mi dvacet a věřila jsem, že mi narostou křídla. Jsem zvyklá tvrdě pracovat a když se pro něco rozhodnu, umím za tím jít. Postupně jsem se probojovala mezi světovou sprinterskou elitu a toto období završila olympijskou medailí a celkovým druhým místem ve světovém poháru. Můj odchod z českého týmu vyvolal nicméně silnou negativní reakci reprezentačního trenéra Petra Nováka i Českého svazu rychlobruslení. Bohužel se přenesla, přes mé úspěchy nebo právě kvůli nim, do osobní roviny. Byla jsem terčem série osobních útoků, líčená přátelům, sportovním partnerům i médiím jako zrádkyně, nevděčnice a někdo, komu není „česká cesta“ dost dobrá. Tento nepravdivý obraz mě trápil celé roky. Miluji svoji zemi a jsem vlastenkou, i když zní tohle slovo jako z dob národního obrození. Pocházím ale ze staré krkonošské rodiny, mám srdce pevně ukotvené v našich kopcích a možnost reprezentovat svou zemi pro mě vždycky byla čest a srdeční záležitost. Pokračovaní v komentářích

Příspěvek sdílený Karolina erbanova (@karolinaerbanova),

Od té doby se všichni snaží zjistit, co ji Petr Novák tak strašného udělal a evidentně to neví ani on sám. „Po přečtení celého vyjádření Karolíny a zjišťování informací od svazu nemohu uvěřit celé situaci a daným důvodům. Něco ji asi rozhodilo, ale těžko jsem to mohl být já. Naposledy jsem totiž s Kájou mluvil téměř před půl rokem na posledním závodě Světového poháru v Minsku. Od té doby nic. Její slova o ponižování jsou velmi silná. Na osobní útoky nebudu reagovat,“ vyjádřil se trenér Novák.

Tento zásadní krok své reprezentační kolegyně nechápe ani další rychlobruslařský klenot - Martina Sáblíková. „Já sama za sebe jsem hodně překvapená, protože si nejsem vědoma toho, že by poslední dobou byl mezi nimi konflikt. Jediné co můžu říct, že poslední dobou spolu asi šest měsíců nemluvili. Takže opravdu nechápu, co se stalo a nechápe to asi tři čtvrtě lidí kolem. Říkám, je to její věc, její svědomí, její hlava, a když se takhle rozhodla, tak já ji maximálně můžu popřát hodně štěstí do dalších let, ať už bude dělat cokoli,“ prohlásila Sáblíková. Pro rychlobruslení je to v každém případě velká ztráta a Martina prý nikdy nebrala Karolínu jako svoji rivalku. „Každá jezdíme něco jiného, takže spolu prakticky nesoutěžíme. Navíc pro ten náš malý sport, ať už jezdí kdokoliv, tak je to dobře. Za každý úspěch celé to rychlobruslení, včetně mě, jsme byli vděčný. Takže pro mě a i pro to bruslení si myslím, že je to škoda,“ řekla nám Martina.

Na celý rozhovor s Martinou Sáblíkovou a nejen s ní, ale i s dalšími českými hvězdami našeho sportu se můžete těšit už příští týden v novém sportovním magazínu, který se bude vysílat od 9. září a to každou neděli v půl desáté. Sport Star vám totiž ukáže sportovce, jak je neznáte!

 

Sport Star ⭐️ Už v neděli 9. 9. 2018 na Primě  Přátelé! Budeme jako  Na obrazovky televize Prima se totiž řítí nový sportovní magazín Sport Star ⭐️ Dozvíte se vše, na co byste se chtěli sami zeptat svých oblíbených hvězdných sportovců! Podíváme se do zákulisí, prozradíme Vám spoustu triků a dostanete od TOP trenérů hromadu užitečných rad. Prozradíme Vám pikantnosti, které Vás prostě dostanou! Magazín budeme vysílat každou neděli od 21:30 na obrazovkách televize Prima. Moderace se ujme hvězdná trojka @andykost, @sebrleroman a @petr_vagner . Sledujte nás i zna Facebooku! Těšíme se na Vás  #sport #sportstar #hvezdy #tydenik #zajimavosti #porad #tv #hikej #fotbal #cykistika #basketball #baseball #bojovesporty #zakulisi #rady #triky #tipy @primaftv @topstarofficial

Příspěvek sdílený SportStar (@sportstarofficial),

reklama

reklama