Mary Queen of Scots: Hstorické drama s Margot Robbie v prvním traileru

Společnost Focus zveřejnila první trailer historického dramatu Mary Queen of Scots, kde si hlavní roli zahraje Saoirse Ronan. Ta ztvární skotskou královnu Marii Stuartovnu, která svede boj o trůn s anglickou královnou Alžbětou I. Tu představí atraktivní blondýnka Margot Robbie. Máme se na co těšit.
Mary Queen of Scots
Mary Queen of Scots
instagram/@universalpicturesuk

reklama

I když byly příbuzné, komplikovaly si navzájem život. A nešlo jen o královské záležitosti, nýbrž i o život osobní. Boj dvou monarchistických dam trval po celý jejich život a jednu z nich stál dokonce život. Nehledě na velké množství nápadníků zůstala královna Alžběta I. až do své smrti ‚‚královnou-pannou‘‘ a potomka žádného neporodila. Oproti tomu Marie porodila v manželství s Jindřichem Stuartem budoucího anglického krále Jakuba I.

Skotská královna Mary tráví dětství ve Francii, protože se očekává, že se stane i její vládkyní. Její budoucí manžel však umírá a mladá vdova sa vrací do Skotska, které je zdevastované válkou s Angličany. Jižním sousedům vládne Alžběta, která v Mary zprvu vidí blízkou přítelkyni, před kterou může otevřít duši. Mary se vdává a rodí potomka dynastie. Z lorda Darnleyho, jejího druhého manžela, se ale vyklube slaboch, a proto není divu, že svou životní lásku najde mladá královna jinde – v náručí hraběte z Bothwellu. Touha být s ním povede Mary k tomu, že Darnleyho zavraždí a vezme si Bothwella. Skotská šlechta je z tohoto skutku zděšená a lid ji ve snaze svrhnout Mary z trůnu podpoří. V zoufalství poprosí Mary o pomoc Alžbetu, na což ji ta nechá uvěznit. Po téměř dvou desetiletích strávených ve zlaté kleci začne svítat na vysvobození.

Na film se mohou fanoušci v českých kinech těšit 7. února příštího roku. 

Je zajímavé, že herečka Saoirse Ronan je původem z Irska, zatímco její filmová sokyně Margot Robbie z Austrálie. O to těžší bylo pro obě dámy vypracovat precizní dobový akcent a změnit svou vizáž k nepoznání. Margot si ale asi nemusela dlouho zvykat, vždyť její totálně odlišná role výstřední krasobruslařky ve filmu Já, Tonya jí přineslo první nominaci na Oscara.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!