Michael J. Fox: Netrápí ho jen Parkinson

Americký herec Michael J. Fox (52) se po diagnostikování Parkinsonovy choroby stal těžkým alkoholikem. Nemoc u něj lékaři objevili v roce 1991.
Michael J. Fox se vyléčil z alkoholismu
Michael J. Fox se vyléčil z alkoholismu
facebook

reklama

Alkoholu se sympatický herec musí striktně vyhýbat do konce života, zcela vyléčený nebude nikdy. „Má první reakce na Parkinsonovu nemoc byla, že jsem začal pít jako duha. Nejdřív jsem to spojoval se zábavou, potom jsem pil o samotě a každý den,“ přiznal se herec v rozhlasové show Howarda Sterna. Bylo to vůbec poprvé, kdy své problémy s alkoholem odhalil pro veřejnost.

Své manželce Tracy Polland vděčí, že v poslední době překonal problémy s alkoholem. „Řekla mi, že pokud budu chtít, vše se urovná,“ dodal. A Michael chtěl, takže podstoupil odvykací léčbu a dal se do pořádku. Fox chce dnes pomáhat dalším pacientům trpícím Parkinsonovou chorobou a založil nadaci pro výzkum této nemoci.

Michael J. Fox, vlastním jménem Michael Andrew Fox se proslavil účinkováním v sitkomu Rodinné pouta (1982 – 1989), za které získal tři ceny Emmy a Zlatý glóbus. Ve světě se proslavil díky sci-fi Návrat do budoucnosti (1985, 1989, 1990). Následně si zahrál ve filmech Policajtovi v patách (1991), Doktor Hollywood (1991) či v seriálu Všichni starostovi muži (1996 – 2002), kde ztvárnil Mika Flahertyho, za což mu udělili cenu Emmy, dvě Screen Actors Guild Awards a tři Zlaté glóby. Další cenu Emmy získal za hostování v seriálu Rescue Me (2004 - 2011) z roku 2009. Od roku 2002 má hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy.

-juf-

reklama

reklama