Michael Schumacher: Smrtelná komplikace

V sousedním Německu bijí na poplach. Deník Bild přinesl informaci, že se tělo Michaela Schumachera minulý týden muselo potýkat se zápalem plic. Ten pro pacienty v kómatu mnohdy znamená smrt.
Formuli 1 už Michael Schumacher nejspíš nikdy řídit nebude
Formuli 1 už Michael Schumacher nejspíš nikdy řídit nebude
isifa.com

reklama

Jejich již tak oslabené tělo bojuje s dalším úbytkem kyslíku a vyrovnává se s infekcí. Právě zápal plic se objevuje u pacientů, kteří dlouhodobě leží – přestože jsou pravidelně polohováni, patří k nejčastějším komplikacím.

Zdá se ale, že silné trénované tělo Michaela Schumachera zvládlo i zápal plic (pokud zdroj Bildu poskytl věrohodné svědectví). Sabine Kehm, manažerka sportovce, který se zranil při pádu na lyžích koncem prosince loňského roku a od té doby je v nemocnici v Grenoblu, informaci nepotvrdila. Na přání Schumacherovy rodiny zdravotní stav nekomentuje. Poslední oficiální zprávou z její strany bylo potvrzení skutečnosti, že je Michael Schumacher probouzen z umělého spánku.

Lékaři sice upozorňují, že jde o proces, který může trvat dny i týdny, přesto se zejména v Schumacherově rodném Německu množí kritické scénáře. Podle mnohých článků údajně na probouzení nereaguje, zůstaly mu prý pouze reflexy.

Manželka Corinna Schumacher do Grenoblu denně dojíždí a tráví v nemocničním pokoji celé hodiny tím, že se svým mužem mluví v naději, že mu tím pomůže zpět k životu. Odborníci připouštějí, že hlasy blízkých, oblíbená hudba i další podněty (dokonce i negativní: např. vůně nenáviděného jídla) skutečně mohou příznivě ovlivnit uzdravování.

Mohlo by vás zajímat:

Smrt je bledě modrá

Vědci vyfotili SMRT. Je bledě modrá a vypadá hezky

Richard Hammond je oblíbeným moderátorem pořadu Top Gear

Richard Hammond z Top Gearu: Schumacherovo kóma mu vrátilo děsivé vzpomínky

Titulní strana humoristického časopisu Titanic

Schumacher: Takhle prý vypadá po nehodě. Nechutné žerty v Německu

Zpěvačka Lucie Bílá s maminkou Hanou

Lucie Bílá: Strach o maminku. V kómatu už přes týden

5 věcí, kterých před smrtí nejvíc litujeme

5 věcí, kterých před smrtí nejvíc litujeme

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!