Michael Schumacher: Vyšetřovatelé nehody promluvili! Čerstvé INFO!

Vyšetřovatelé nehody mistra světa F1 Michaela Schumachera z 29. prosince předstoupili před novináře a zveřejnili nejčerstvější závěry své práce. "K nehodě došlo devět metrů od sjezdovky," řekli například.
Po operaci je Michael Schumacher v kritickém stavu
Po operaci je Michael Schumacher v kritickém stavu
isifa.com

reklama

Případu se věnuje oddělení vyšetřovatelů z nedalekého Albertwille. Podobných nehod údajně za sezonu dostane "na stůl" padesát.

Vyšetřovatelé sdělili, že se Michael Schumacher snažil "snížit svou rychlost", terén v místě nehody byl však příliš rychlý a lyžaře zaskočilo "několik zatáček". Devět metrů od hlavní sjezdovky ve volném terénu Michael narazil hlavou do skály. Na helmě, která mu zachránila život (bohužel jen prozatím, protože jeho stav je stále kritický) měl kameru snímající jízdu. Její záznam mají vyšetřovatelé k dispozici a zatím je předmětem zkoumání. Kameru měla totiž několik dní rodina Schumacherových, z neznámých důvodů ji odevzdala až po pěti dnech.

Těsně předtím, než se Schumacher dostal do potíží, lyžoval pomalu, přestože je podle vyšetřovatelů velmi zdatný lyžař. Přesná rychlost v okamžiku nehody nebyla zatím stanovena, nepřekročila však podle dostupných svědectví třicet kilometrů v hodině.

Manželku Michaela Schumachera tým vyšetřovatelů pochválil za spolupráci. Dodáváme, že včera vyzvala novináře, aby opustili nemocnici v Grenoblu. "Je to důležité pro můj a Michaelův boj, aby lékaři mohli pracovat v klidu a nemocnice fungovat v běžném režimu," řekla.

Mohlo by vás zajímat:

Expilot formule 1 Michael Schumacher bojuje v nemocnici o život

Celebrity, které se snaží v novém roce přizabít – Schumacher, Damon, Madonna a spol.

Helma možná zachránila Schumacherovi život. Není to ale jisté

Nehoda Michaela Schumachera: Nové svědectví přímo ze svahu

Schumacherova manželka Corinna (44)

Schumacherova manželka Corinna. První snímky od nehody

reklama

reklama