Miranda ze Sexu ve městě prohrála svůj boj o guvernérku New Yorku

V březnu oznámila svou kandidaturu na guvernérku státu New York. Společně se svým týmem získala 25% hlasů. Do listopadových voleb však poslali zkušeného Andrewa Cuoma s 65%, který se bude ucházet už o svůj třetí guvernérský mandát.
Cynthia Nixon
Cynthia Nixon
instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Právnička Miranda ze “Sexu ve Městě“ byla vždy hodně nezávislá a emancipovaná žena. Takovou je i v reálném životě. Jen ti chlapi jí hlavu nelámou. Cynthia Nixon, která se veřejně přiznala k homosexualitě, všechny dost překvapila, když v březnu oznnámila svou kandidaturu na guvernérku New Yorku.

„Miluju New York a dnes oznamuji svou kandidaturu na guvernérku,“ napsala na svůj Twitter v březnu. I přes veškerou snahu se to ale Cynthii nepovedlo. Prohrála se svým soupeřem Andrewem Cuomoem. Tomu se však dařilo od počátku, jelikož už guvernérem New Yorku je a jde o obhájení postu. Demokraté, podobně jako republikáni, nejdříve ve stranickém hlasování vyberou kandidáta na guvernéra, kterého pak vyšlou do listopadových voleb. U demokratů zájem vedle současného guvernéra a Nixonové vyjádřil také Terry Gipson, bývalý člen Senátu státu New York.

První průzkumy dávaly jasně najevo, že hlavním kandidátem je Cuomo se 60% a seriálová herečka v zadu za ním s procenty devatenácti. Nakonec se ale zvedla a konečný výsledek byl 25%. Což není málo. Herečka si také svůj výkon pochválila a jak je ji blízké, vzala to statečně.Navíc tvrdí, že během kampaně a svého boje přinutila protivníka Cuoma posunout se politicky lehce do leva, a to je úspěch.

Svůj projev, který přednesla v Brooklynu, uvedla písní od Jay-Z „“Empire State of Mind“., která je celá pouze o úžasném New Yorku. „I když ten výsledek není to, v co jsme doufali, nejsem smutná. Inspirovala mě to a doufám, že i vás. Něco jsme v New Yorku začali a to dneškem nekončí, je to začátek a my to dokážeme,“ řekla rázně. Je tedy více než jasné, že to známá zrzka nevzdá a bude bojovat dál, aby to příští volební období dopadlo lépe. Nezapomněla samozřejmě poděkovat svým dobrovolníkům a týmu, který jí po čas kampaně pomáhal.

Důvodem její kandidatury podle ní bylo, že je rodilou Newyorčankou, která ve státě vyrůstala sama a dále i vychovával své tři děti. „Je to můj domov. Nikdy jsem nežila a ani nechtěla žít nikde jinde. Vyrostla jsem zde s moji matkou, v jednopokojovém bytě v pátém patře.  Jsem pyšná absolventka státní školy, stejně jako pyšnou matkou tří dětí, které tu vychovávám. Chceme, aby politikové zase začali pracovat. Na zdravotní službě občanům, na zničeném metru, většina lidí zde žije na hranici chudoby, to se musí změnit,“ to byl hereččin proslov před oznámením kandidatury.

Tak budeme herečce držet palce, aby to za čtyři roky vyšlo.

Reklama
Reklama