Mladá americká youtuberka absolvovala úspěšnou transplantaci plic. Pár dní na to zemřela na mrtvici!

Claire Wineland
Claire Wineland
instagram

reklama

Známá americká youtuberka Claire Wineland (✝21) trpěla cystickou fibrózou. To je  smrtelné dědičné onemocnění, které postihuje především dýchací soustavu. Jednou z možností léčby je transplantace plic, kterou i Claire potřebovala. Koncem srpna ji úspěšně prodělala avšak pár dní na to přišel šok. Mladá youtuberka prodělala silnou mrtvici, která byla způsobena krevní sraženinou. Po týdnu intenzivní péče a záchranných procesů ji museli lékaři odpojit od přístrojů. Claire zemřela v nemocnici obklopená rodinou.

 

„Smrt je nevyhnutelná. Život, na který můžeme být pyšný, je něco, co můžeme ovládat, " prohlásila kdysi Claire, která byla smířená s tím, že její choroba jí výrazně zkrátí život. Nikdo však nečekal, že konec přijde tak brzy.

 

Clairyn poslední příspěvek na Instagramu se věnoval důležitosti transplantace orgánů. „Jsem vděčná, že mi lékaři vytáhnou tyhle nemocné plíce a dají mi tak šanci žít dál. Jsem vděčná, že budu moci žít jako člověk,“ napsala. I proto rodina nabídla její vlastní orgány k transplantaci. Jsou šťastní, že mohou pomoci  zachránit život jiným lidem, kteří čekají na vhodný orgán.

  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!