Mladí a neklidní: Nejvíc šokující úmrtí mladých umělců

Náhlý skon modelky Peaches Geldof (†25) šokoval celý svět. Dcera známého zpěváka ale nebyla jediná, kdo odešel v tak mladém věku a za tak tragických okolností. Vzpomeňme si na hvězdy, které opustily náš svět, aniž by se dožily Kristových let.
 Peaches Geldof byla nalezena mrtvá ve svém domě
Peaches Geldof byla nalezena mrtvá ve svém domě
profimedia

reklama

Oscarový Joker Heath Ledger (†28)

Kvůli roli Jokera v Temném rytíři trpěl Heath Ledger depresemi. Heath byl nalezen mrtvý ve svém pokoji v New Yorku potom, co se předávkoval léky na spaní a antidepresivy. Foto: Business FactoryFoto: Business Factory 

Populární herec zemřel v roce 2008 zřejmě na předávkování léky na spaní, nebo kvůli dlouhotrvajícímu fyzickému vypětí, na srdeční kolaps. Jeho tělo nalezl správce domu v jeho luxusním bytě na Manhattanu. Kolem něj se našly rozsypané prášky. Herec z filmu Batman - Temný rytíř nebo Casanova zemřel během natáčení snímku Imaginárium Dr. Parnasse. Zůstala po něm dcera Matilda, která je mu neuvěřitelně podobná. Tu měl s herečkou Michelle Williams.

Bezmocná Brittany Murphy (†32)

Brittany Murphy  Foto: BontonfilmFoto: Bontonfilm

Herečka, která se dostala do povědomí diváků teenagerském hitem Clueless (Bezmocná), zemřela v roce 2009. Její matka ji našla v bezvědomí v koupelně. Příčinou úmrtí byl údajně srdeční záchvat, ale nyní se spekuluje o tom, že byla možná otrávená. Případ se stále šetří. Murphy, která hrála i ve filmech Sin City - město hříchu nebo Neříkej ani slovo, byla vdaná za režiséra a scénáristu Simona Monjacka. Ten zemřel pět měsíců po Brittany, údajně také na selhání srdce. Jestli byli oba opravdu otráveni, se zřejmě teprve dozvíme.

Nevyužitá hvězda Aaliyah (†22)

Aaliyah byla herečka a zpěvačka Foto: facebookFoto: facebook

Zpěvačka, modelka, tanečnice a herečka Aaliyah zemřela v roce 2001 při letecké havárii na Bahamách. Byl to šok nejen pro všechny její fanoušky, ale také pro tvůrce legendárního Matrixu, čokoládová kráska si v něm totiž měla zahrát. Hvězda snímků Romeo musí zemřít nebo Královna prokletých stačila před svpou smrtí vydat několik desek a remixových kompilací.

Věčná legenda Kurt Cobain ( †27)

Nirvana: Kurt Cobain uprostřed Foto: facebookFoto: facebook

Zpěvák skupiny Nirvana patřil k nejpopulárnějším osobnostem devadesátých let. Umělec svou slávu ale moc nezvládal a propadl heroinu. Několikrát se pokusil o sebevraždu. Zabít se mu povedlo až 5. dubna 1994, kdy se zastřelil ve svém domě. Kurt po sobě nechal dopis na rozloučenou, který ale neadresoval své ženě Courtney Love ani dceři Frances Bean, ale svému imaginárnímu příteli, kterému říkal Boddah.

Svět také náhle opustili ještě před třicátými narozeninami: ikona hippies a zpěvačka s nezapomenutelným hlasem Janis Joplin (†27), která se zřejmě předávkovala drogami nebo rebel bez příčiny, herec James Dean (†24), který havaroval v autě…

-dd-

Mohlo by vás zajímat

Peaches Geldof s otcem Bobem

Tragická smrt mladé modelky: 8 věcí, které jste možná nevěděli o Peaches Geldof

Ester Janečková je moderátorka a herečka

Ester Janečková se svěřila: Za smrt synovce může také homofobní kněz!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!