Modelka Cara Delevingne přiznala, proč mlčela o obtěžování záletného Weinsteina

Slavné ženy už pochopily, že společnost začíná být unavená ze všech výpovědí o sexuálním obtěžování a tak vymyslely novinku. Pod hashtagem #WhyIDidntReport sdílí důvody, proč se rozhodly mlčet a přiznaly vše až po letech.
Cara Delevingne
Cara Delevingne
instagram

reklama

Modelka a momentálně i herečka Cara Delevnigne ve středu oznámila na svém Twitteru, proč dlouho mlčela o tom, že byla sexuálně zneužitá.

Momentálně totiž ženy v Hollywoodu i mimo něj, které byly oběťmi sexuálního obtěžování, vydávají přes sociální sítě svá prohlášení. Pod hashtagem #WhyIDidntReport odůvodňují svá rozhodnutí - promluvit o něm až po letech. Jednou z nich je i krásná modelka. Ta na svůj Twitter napsala: „Protože jsem měla strach z ostudy, bála jsem se zničit někomu osobní život, i když zničil ten můj.“

Cara se v roce 2017 přidala k řadě žen, které obvinily Harveyho Weinsteina z obtěžování. Modelka se slavným producentem natočila dva filmy. Její úspěšný herecký debut “Papírová města“ a pozdější “Tulipánová horečka“.

„Kdykoliv jsme byli sami, začal mluvit o tom, s kolika herečkami spal a jak se z nich pak díky němu staly hvězdy. Jednou mě pozval na pokoj. Měla jsem strach, jestli to nebude tak jak si myslím, ale doufala jsem, že se mýlím. Byla tam ještě jiná žena. Řekl nám, ať se začneme líbat. Ona ho poslechla, rychle jsem vstala a řekla, jestli ví, že umím i zpívat. Začala jsem zpívat, byla jsem tak nervózní, nic jiného mě nenapadlo. Pak jsem mu řekla, že musím odejít. Zatarasil mi dveře a políbil na ústa. Odstrčila jsem ho a odešla. Byla jsem vystrašená něco říct, nechtěla jsem ublížit jeho rodině a myslela jsem, že jsem udělala něco špatně já. Navíc jsem si řekla, že nejsem první a nikdo nic neřekl. Tak ani já.“ To stálo ve vyjádření z října roku 2017, které napsala na Instagram.

Cara se tak přidala k ženám jako Padma Lakshmi, Mira Sorvino and Ashley Judd, které napsaly stejná vyjádření pod tímto hashtagem. Padma byla prý producentem znásilněna v 16 letech, ale nepromluvila, protože se podle ní s obětí jedná jako s viníkem. Harvey Weinstein odmítl tvrzení, ze znásilnění, řekl, že ženy šly dobrovolně. V květnu byl zatčen v New Yorku, následně propuštěn na kauci.

Že hollywoodští milionáři nebudou svatí, o tom žádná. Ale i Cara má dost másla na hlavě. Nikdo by jí nevyčítal, že nepromluvila a její úmysly byly opravdu nikomu neublížit, ale proč tedy s takovým člověkem natáčet? A rovnou dvakrát? Asi na tom, co jí Harvey řekl, že mnoho žen s ním spalo a pak se stalo slavnými, něco bude. Asi takový barter, za který se následně začaly herečky stydět?

reklama

reklama