Módní ikona Jimmy Choo jede do Prahy

Jimmy Choo, nejoblíbenější návrhář bot novinářky Carrie v seriálu Sex ve městě, se stane čestným hostem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu.
Návrhář bot Jimmy Choo
Návrhář bot Jimmy Choo
isifa.com

reklama

Herečka Sarah Jesscia Parker, která Carrie hraje už skoro deset let, přiznala, že téměř jediné, co má se svou seriálovou postavou společného, je její záliba v botách Jimmyho Choo.

Malajský návrhář, vlastním jménem Choo Yeang Keat, je světová módní ikona a jeho boty zazářily kromě Sexu ve městě i ve filmech Charlieho Andílci nebo Ďábel nosí Pradu. Říká se, že jeho výrobky patří mezi nejluxusnější a nejdražší na světě.

Sarah Jessica Parker miluje boty Jimmy Choo  Foto: isifa.com

K popularitě jeho obuvi pomohlo osudové setkání s princeznou Dianou, která se v roce 1990 stala patronkou jeho tvorby.

“Měla nejdokonalejší nohy na světě. Předtím, než zemřela, jsem pro ni udělal poslední pár bot. Byly to zlaté lodičky,” prohlásil návrhář, pro kterého byla princezna z Walesu životní múzou.

Nyní přijíždí Jimmy Choo do Prahy jako ambasador pražského Fashion Weekendu, aby podpořil mladé designéry. Zúčastní se tu také sobotní Gala Fashion Night.

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend začíná už zítra v 15 hodin před fashion stany na začátku Pařížské ulice, a to slavnostním přestřižením pásky topmodelkou Simonou Krainovou a Vierou Schottertovou. Všem milovníkům módy se tak otevřou pomyslné brány do hlavního dějiště významné módní události.

Co více můžete vidět na MBPFW 2013:

19. 9. 2013

První přehlídkový den otevře komponovaná show komentující trendy – Viktoria Vittori, Marcel Holubec W., The Address Idea, Orsolya Csík. Módní přehlídku moderuje Lukáš Hejlík. Ze značek se první den prezentuje například Pietro Filipi či italská značka Tombolini, která v rámci MBPFW slavnostně otevře svůj butik v centru Prahy za účasti dcery zakladatele značky paní Fiorelli Tombolini.

20. 9.

Pátek je věnovaný módním stálicím, jako je Ivana Follová nebo Hana Havelková, a dále exkluzivním concept stores v Praze – DUSNI3 v 18.00 hod. a Simple Concept Store ve 21.00 hod.

21. 9.

Sobota se nese v duchu progresivní generace českých návrhářů. Vedle Kateřiny Geislerové v 19 hodin se v sobotu se svou autorskou módní přehlídkou představí i Zuzana Kubíčková, Jsem-Lenka Štěpánková nebo Mirka Talavašková. Sobotní gala večer bude patřit Jakubu Polankovi a Michaelu Sontagovi. Jakub Polanka patří mezi nejúspěšnější české návrháře. Jeho práce učarovala Hubertu de Givenchy či Philippu Starckovi. Jako první Čech vystudoval jednu z nejprestižnějších škol oděvního designu, pařížský Institut Francais de la Mode. Kolekce Belleville je inspirována životem v této čtvrti Paříže. Kolekce Jakuba Polanky vznikla ve spolupráci se značkou Preciosa.

Michael Sontag prezentuje své kolekce na Mercedes-Benz Fashion Berlin od roku 2009, kdy založil svou značku. Michael Sontag vnímá svou tvorbu jako celek. Návrhy oděvů nenazývá kolekcemi, ale tvorbou, a jejich produkci kontinuálním procesem. Sezony na sebe navazují a staví jedna na druhé. Tímto přístupem chce Michael rozostřit hranice dnešního módního světa a vytvořit generalitu oddělenou od parametrů jako je sezona, trend a věk zákazníků. Na MBPFW 2013 představí svou tvorbu S/S 2014.

21. 9. ve 21 hod. Závěrečný večer MBFWP 2013 a finálový večer START-UP. Uvidíme nové kolekce loňských vítězů soutěže START-UP, Maju Božović a desinérské duo AWKWARD. Večer představí i návrháře ze STYLO fashion week Kuala Lumpur, do Prahy přijíždí Phuna Boon Yi, vítěz kategorie Emerging Designer of the Year 2013 a Jovian Mandagie, absolutní vítěz a držitel ocenění Designer of the Year 2013. Večer moderuje Lukáš Hejlík.

Kam se vydat?

Zápatí Pařížské ulice zaplní profesionální fashion stan o rozloze 1400 m2. Skládá se ze dvou hlavních částí – z hlediště pro 600 diváků s přehlídkovým molem a fashion lounge, kde mají návštěvníci možnost se před i po přehlídce občerstvit, případně využít služeb vizážistů Maybelline nebo kadeřníků Redken.

 

Mohlo by vás zajímat:

Video VIP zprávy: Simona Krainová bude mít na TV Prima nový pořad o módě

Řešíte módu? Modelka Simona Krainová vám poradí!

Video VIP zprávy: Fashion Week v New Yorku začal

Když New York ovládl Fashion Week

reklama

reklama