Módní styl Mareše a Faltýnové? Vaněk za to může!

Kdo obléká Leoše Mareše? Už několik let je to stylista Filip Vaněk. A protože pánové „sjíždějí“ zahraniční trendy, občas jsou oblečeni jako dvojčata.
Stylista Filip Vaněk (vlevo) radí nejen Leoši Marešovi, ale i jeho přítelkyni Petře Faltýnové
Stylista Filip Vaněk (vlevo) radí nejen Leoši Marešovi, ale i jeho přítelkyni Petře Faltýnové
Vojtěch Bláha

reklama

„Začali si“ před deseti lety. Filip nejprve radil Leošově manželce Monice. V té době ještě Leoš módu neřešil. Mezi jeho společenské „úbory“ patřily kožichy. Pak se v něm ale něco hnulo a dnes už je nejstabilnějším Vaňkovým klientem.

„Leoš je klasický chlap a u nich to obecně trvá déle, než člověku začnou důvěřovat a přijmou doporučené rady. Jsou prostě konzervativnější,“ říká Vaněk. Leoš prý utrácí za módu adekvátně svým finančním možnostem. Věci nadčasové má dražší, ale kombinuje je s obyčejnými kousky. Teď pro něj Vaněk chystá krátké kalhoty. „Nosí se k botám naboso anebo s křiklavými ponožkami. Do těch ale asi Leoš nepůjde,“ tipuje stylista.

Muži tvoří čtyřicet procent Vaňkovy klientely. Obléká celebrity, manažerky a manželky podnikatelů. Dohromady má přes stovku klientů. Mimo jiné Moniku Absolonovou, a ta prý patří k nejdisciplinovanějším, protože na jeho příkaz zhubla až na velikost 34.

Pořád ale ještě dělá chyby v oblékání. A tak raději posílá Vaňkovi outfit ke schválení MMSkou.

I když by se mohlo zdát, že radit známým osobnostem je problematické, jsou prý herci a zpěváci daleko lepší klientelou než movité dámy. „Je to o osobnosti člověka. Na obou stranách se najdou typy, se kterými si nesednete, ale bohaté paničky si často nenechají poradit. Vědí, co chtějí, a nevybíravě to dávají najevo. Někde na fotografii objeví model a vy letíte přes půl planety, abyste jim ho sehnali. To lidi ze showbyznysu nedělají," prozrazuje Vaněk. Naposledy musel na otočku do Milána, protože jeho klientka chtěla šaty, které viděla na celebritě v Cannes.

Vaněk původně studoval, jak dnes říká, omylem, výpočetní techniku. Od deseti let přitom odmítal vzít si na sebe věci, které si sám nevybral. Časem radil, jak se obléct, svým kamarádům a posléze skončil v reklamě. Startem do showbyznysu byl pro něj pořad na ČT Vypadáš skvěle!

Ivana Bachoríková


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!