Muž s tváří, které se leknete. Dělá modeling a má nádhernou holku. Jak to dokázal?

Jak to dokázal? Tím, jaký je. Tím, jakým člověkem se stal "cestou" životem, který se s ním opravdu nemazlil. Jono Lancaster (30) se narodil se vzácným Treacher Collins syndromem. Rodiče ho dali k adopci 36 hodin po porodu...
Jono pomáhá stejně postiženým dětem
Jono pomáhá stejně postiženým dětem
facebook

reklama

Nedávno je vyhledal. "Musel jsem, trápilo mě to celé dospívání." Setkání nedopadlo podle jeho představ: "Nemohl jsem přestat plakat. Ale dnes jsem vyrovnaný. Doufám, že jsou šťastní s novou rodinou. Zjistil jsem, že mám dva sourozence."

Jono vyrůstal v náhradní rodině a měl štěstí. Rodiče se mu věnovali. Absolvoval ale kvůli deformaci kostí v obličeji několik náročných operací a mnohokrát byl hospitalizovaný v nemocnici. "Svoji tvář v zrcadle jsem nenáviděl," přiznává s odstupem. Děti ho trápily. "Kupoval jsem spoustu sladkostí, rozdával je a myslel si, že mě za to budou mít rádi." V dospívání si prošel depresemi, ale postupně našel sám k sobě cestu. "Dnes jsem rád za to, jaký jsem člověk. A to, jaký jsem člověk, ze mě udělal Treacher Syndrom." Vzácný genetický syndrom postihuje 1:10000 lidí, jeho dědičnost je 50%.

Jono Lancaster se živí částečně jako model, mnohem víc času mu ale zabere cestování za dětmi, které trpí stejným postižením. Snaží se jim vrátit optimismus. Ani vteřinu jsme neváhali nad tím, že Jono patří mezi články o celebritách (a ne třeba do Kuriozit). Protože on je prostě hvězda!

jad

Dokonale vypracované tělo Foto:

Dokonale vypracované tělo

Mám rád sám sebe, jaký jsem, tvrdí Foto:

Mám rád sám sebe, jaký jsem, tvrdí

Modelingem se dobře uživí Foto:

Modelingem se dobře uživí

Po svém boku má dívku, kterou mu spousta jiných mužů závidí Foto:

Po svém boku má dívku, kterou mu spousta jiných mužů závidí

S Laurou, která je o čtyři roky mladší, chodí Jono už několik let. "Řekla mi, že první byla moje tvář, čeho si všimla. Ale že teď už dávno nevnímá, že by na mě bylo něco divného. Je první dívkou, se kterou jsem to byl opravdu já. Rozumíte mi?"

Jako kluk si užil "svoje" nejen kvůli tváři, ale také kvůli brýlím Foto:

Jako kluk si užil "svoje" nejen kvůli tváři, ale také kvůli brýlím

Želví chlapec

Šokující deformace. Přehled těch nejděsivějších

Koťátko Kyklop dlouho na světě nepobylo

VIDEO jen pro statečné: Nejbizarnější zvířata EVER

reklama

reklama