Nadávky od režiséra. Chýlková je prý pipina a Potměšil hovado

Režisér Patrik Hartl se obul do herecké dvojice Ivany Chýlkové a Jana Potměšila. „Ona je strašná nafintěná pipina a on je neskutečný testosteronový hovado,“ řekl na tiskové konferenci k uvedení hry Hlava písku.
Ivana Chýlková a Ladislav Potměšil hrají ve hře Hlava v písku maďarské manžele
Ivana Chýlková a Ladislav Potměšil hrají ve hře Hlava v písku maďarské manžele
Studio Dva

reklama

Po chvilce napětí se začal smát a přiznal, že mluvil jen o postavách maďarských manželů, které v nové komedii v divadle Studio DVA herci představují.

„V tomto případě nemůžu říct, že bych psal roli Ivance na tělo, abych ji neurazil. Ale ona je sama o sobě hrozně inspirující. Je to tak energická žena, která mě neuvěřitelně motivuje,“ smál se režisér Hartl na Ivanu Chýlkovou. Pak začal mluvit o tom, že ho k napsání hry inspiroval případ šesti maďarských neplatičů, které vyděračský gang zahrabal po krk do kukuřičného pole.

To se ale nelíbilo Chýlkové a režiséra během tiskové konference praštila.

„Nemluv o tom. To je vážná věc!“ okřikla ho a Hartl byl z její reakce nadšený. „Vždyť to říkám, ona je tak energická ženská, to je skvělé,“ pěl dál své ódy.

„To je prostě Hartl! Chcete vědět, jak píše své hry hercům na míru? To si prostě před něj lehnete na stůl a on píše a píše, dokud vás celou nepopíše,“ přiznala nám Ivana Chýlková podivné praktiky divadelní tvorby ve Studiu DVA. „Já pak chodím a v každé volné chvilce se učím, neboť mám text neustále u sebe. Nakonec je to velmi vzrušující,“ dodala.

Ivana Chýlková a Ladislav Potměšil si na podiu pořádně užijí Foto: Studio Dva

Herecký partner Ivany Chýlkové Jan Potměšil na tiskové konferenci jen zíral, co se to rozpoutalo mezi ní a režisérem. Dlouho ale mimo nezůstal. Hartl se do něj také pustil.

„No podívejte se na něj! Z Honzy úplně sálá testosteron. Stejně jako z jeho postavy ve hře Hlava v písku,“ vtipkoval režisér. Herec jen krčil rameny a radši stočil řeč na to, že má obrovskou radost z toho, že se sešel s Chýlkovou na jednom pódiu. „Ivanku mám moc rád, poprvé jsme se viděli už na škole. A teď spolu konečně hrajeme na prknech, která znamenají svět, a dokonce manžele,“ uvedl.

Premiéra hry Hlava v písku bude ve středu 18. září 2013, kdy zároveň slavnostně zahájí svůj provoz divadlo Studio DVA v budově Paláce Fénix v horní části Václavského náměstí v prostorách bývalého kina Blaník.

-dad-

Mohlo by vás zajímat:

Ivana Chýlková prý o vaření nic neví, ale ráda si o něm čte

Ivana Chýlková: Ještě nejsem dementní

reklama

reklama