Nečekaně očekávané! Slavíky získali opět Kabát, Gott a Lucie Bílá

Sobotní noc patřila slavnostnímu předávání Český slavík Mattoni 2014, které se odehrávalo v budově Státní opery. Oproti loňskému roku se nedostavily některé hvězdy.
Státní opera těsně před zahájením vyhlášení výsledků ankety popularity Český slavík 2014
Státní opera těsně před zahájením vyhlášení výsledků ankety popularity Český slavík 2014
Táňa Sáblíková

reklama

Tomáš Klus se kvůli loňským událostem zúčastnit odmítl a raději odletěl pryč ze země, Lucie Vondráčková zase nedorazila kvůli druhému těhotenství a vzkaz pro diváky namluvila z Kanady. 

Hlavní otázkou večera však bylo, zda tragicky zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová získá Zlatého slavíka v kategorii Nejoblíbenější zpěvačka. Po letech se dostala do finálové šestice, a tak pravděpodobnost tu byla opravdu veliká. Organizátoři proto pozvali jejího syna Artura, který ale odmítl přijít, protože si nepřeje být medializován, a tak pozvali alespoň rodinu Ivety Bartošové, aby případně cenu za zpěvačku převzali.

Zlatou slavicí se zcela dle tradice opět stala zpěvačka Lucie Bílá, na druhém místě se tak umístila Lucie Vondráčková a třetí skončila Ewa Farna.

Slavíkem "bez hranic" byla vyhlášená slovensko-maďarská skupina No Name, hvězdou internetu zase Voxel.

V kategorii nejoblíbenější zpěvák roku 2014 se žádné překvapení nekonalo, svého 39. Slavíka získal opět Karel Gott, druhé místo obsadil Tomáš Klus, který pozdravil svoje fanoušky z Anglie, třetí skončil Richard Krajčo. Ten svůj vzkaz pro diváky zase namluvil ze studia, kde nahrává s kapelou novou desku.

ilustrační foto- český slavík

Český slavík 2014 – žádné překvápko, jen pár trapasů

 

Zlatého slavíka převzala i  Eva Pilarová. V přímém přenosu se v medailoncích vzpomnělo i na letos zesnulé hudební legendy, zpěvačku Ivetu Bartošovou a skladatele Petra Skoumala a Petra Hapku.

Ani vítěz skupiny roku není nijak překvapivý. Nejoblíbenějšími skupinami se stali Kabáti, kterým cenu předala topmodelka Karolina Kurková, na druhém místě se umístili Chinaski a třetí skončila skupina Kryštof. Kontroverzní skupina Ortel z Plzně se naštěstí pro organizátory neumístila.

Nejstahovanější skladbou na internetu byla vyhlášená písnička Xindla X V blbým věku, objevem roku se stala Elis a absolutním Slavíkem se stal... Karel Gott! Gratulujeme!

Mohlo by vás ještě zajímat:

Podívejte se, kdo a kdy porazil ve "Slavíkovi" Karla Gotta

Kdo už ve Slavíkovi porazil Karla Gotta? (Top Star video)

Tomáš Klus odletěl z republiky...

Český slavík bez hvězd: Některé naschvál odletěly!

Video VIP zprávy: Podívejte se do zákulisí soutěže Český Slavík

Podívejte se do zákulisí Českého Slavíka


reklama

reklama