Nej slavné mámy: Která je nejmladší, nejstarší a s nejvíce dětmi?

Známe je z filmových pláten i z obálek časopisů. Tyto úspěšné ženy jsou ale také matky! Všechny mámy jsou něčím speciální a výjimečné. Ale tyto slavné dámy mají něco, čím vyčnívají nad ostatními. Která hvězdná maminka je nejmladší, nejstarší a která má nejvíce dětí?
Kris Jenner Kardashian a Aretha Franklin
Kris Jenner Kardashian a Aretha Franklin
instagram

reklama

Maminky s nejvíce dětmi

Některé ženy po dětech netouží a tři děti jim přijde moc. Jiné si přejí velkou rodinu a plození je pro ně příjemná rutina. Jako pro americkou herečku Miu Farrow. Ta jich má rovnou čtrnáct! Na porodním sále byla ale jen čtyřikrát. Ostatních deset dětí adoptovala.

 

At 18 knowing nothing

Příspěvek sdílený Mia Farrow (@realmiafarrow),

Americká herečka Tori Spelling má se svým manželem Deanem McDermotem pět dětí! Své poslední dítě porodila ve třiačtyřiceti letech a byla na to velice hrdá! Údajně bylo jakousi „náplastí“ na jejich manželskou krizi. Provalilo se totiž, že Dean trpěl závislostí na sexu a herečku podváděl.

Americká televizní hvězdička Kris Jenner Kardashian má se svým prvním manželem právníkem Robertem Kardashianem čtyři děti – Courtney, Kim, Khloé a Roberta. S druhým manželem Williamem Brucem Jennerem pak další dvě – Kendall a Kylie. William, který si nechal změnit pohlaví a přijal jméno Caitlyn má z předchozího vztahu ještě 4 děti. Takže suma sumárum, to dělá 10 dětí!

 

Brand new Keeping Up at 9pm tonight! #KUWTK @KUWTK

Příspěvek sdílel uživatel @ kardashians,

Nejstarší maminka

Věk rodiček se stále posouvá. V dnešní době je tedy celkem normální, že se ženy stávají maminkami až po čtyřicítce. Ale taková Janet Jackson si počkala ještě déle! Jako „stará prvorodička“ což je běžně používaný lékařský termín, se stala poprvé maminkou v 50 letech! Ve věku, kdy se ženy často dostávají do menopauzy, porodila katarskému podnikateli Wissamovi Al Manovi zdravého syna Eissu. Bohužel už čtyři měsíce po porodu se zpěvačka se svým partnerem rozešla.

Nejmladší maminka

Na druhé straně jsou ženy, které si s mateřstvím nedávají na čas. Patrně nejmladší hvězdnou maminkou byla nedávno zesnulá zpěvačka Aretha Franklin. Když rodila poprvé, bylo jí teprve třináct let! Syna pojmenovala po svém otci, o kterém se také povídalo, že by mohl být i otcem jejího dítěte. Zpěvačka mu pořídila ještě další tři sourozence, kteří měli každý svého tatínka.

A jaká čísla jsou podle Guinessovy knihy rekordů?

Nejvíce dětí porodila v 18. století Feodor Vassilyevová z ruského města Šuja. Během svého života porodila šestnáctkrát dvojčata, sedmkrát trojčata a čtyřikrát čtyřčata. Když to sečteme, vyjde nám neuvěřitelné číslo – 69 dětí! Moc se s tím nepárala, co?

 

The greatest officially recorded number of children born to 1 mother is 69, to the wife of Feodor Vassilyev (b. 1707–c.1782), a peasant from Shuya, Russia. In 27 confinements she gave birth to 16 pairs of twins, 7 sets of triplets and 4 sets of quadruplets. Numerous contemporaneous sources exist, which suggest that this seemingly improbably and statistically unlikely story is true. The case was reported 2 Moscow by the Monastery of Nikolsk on 27 Feb 1782, which had recorded every birth. It is noted that, by this time, only 2 of the children who were born in the period c. 1725–65 failed to survive their infancy. The Gentleman's Magazine (1783) recounts: "In an original letter now before me, dated St Petersburg, Aug 13, 1782, O.S. Feodor Wassilief, aged 75, a peasant, said to be now alive and in perfect health, in the Government of Moscow, has had By his first wife: 4 x 4 = 16 7 x 3 = 21  16 x 2 = 32 ---------- 27 births 69 children By his second wife: 6 x 2 = 12 2 x 3 = 6 --------- 8 births 18 children "In all, 35 births, 87 children, of which 84 are living and only three buried. The above relation, however astonishing, may be depended upon, as it came directly from an English merchant at St Petersburg to his relatives in England, who added that the peasant was to be introduced 2 the Empress." In Saint Petersburg Panorama, Bashutski, 1834, the author notes that: "In the day of 27 February 1782, the list from Nikolskiy monastery came to Moscow containing the information that a peasant of the Shuya district, Feodor Vassilyev, married twice, had 87 children. His first wife in 27 confinements gave birth to 16 pairs of twins, 7 sets of triplets and 4 sets of quadruplets. His second wife in 8 confinements gave birth to 6 pairs of twins and 2 sets of triplets. F. Vassilyev was 75 at that time with 82 of his children alive." And the Lancet (1878) refers to a twin study carried out by the French Academy and: "Apropos of the enquiry, the Committee of the Academy recall an account of a quite extraordinary fecundity that was published by M. Hermann in his "Travaux Statistiques de la Russie,"for Fedor Vassilet who, in 1782, was aged 75 years, had had, by 2 wives, 87 children

Příspěvek sdílený  Samantha  (@killer_queen_612),

Nejstarší rodičkou, je jistá Maria del Carmen Bousada de Laraová z Barcelony, které se v roce 2006 ve věku 66 let císařským řezem narodila dvojčata. Tři roky po porodu však zemřela na rakovinu.

 

Nejmladší prvorodičkou je Lina Medina z Peru, která 14. května 1939 porodila císařským řezem syna Gerarda. Bylo jí neuvěřitelných 5 let, 7 měsíců a 21 dní! Holčička trpěla zdravotní poruchou – předčasným dospíváním a menstruovala už od 8 měsíců! Jméno otce však nikdy neprozradila. Spekulovalo se, že to byl ale její vlastní otec!

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!