Nemáme slov, říkají k sebevraždě Chestera Benningtona kolegové z branže

Chester Bennington, vokalista legendární rockové skupiny Linkin Park spáchal sebevraždu ve svém domě v Los Angeles. Oběsil se v den narozenin svého přítele, sólisty kapely Soundgarden Chrise Conella, který si na život sáhl už v květnu. Bohužel úspěšně. Reakce Benningtonových kolegů na sebe nenechaly dlouho čekat. Všichni jsou v šoku.
Chester Bennington
Chester Bennington
instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Frontman legendární americké rockové kapely Linkin Park Chester Bennington se oběsil, informoval mezi prvními server TMZ. Zprávu později potvrdila i policie. Tělo jednačtyřicetiletého muzikanta bylo nalezeno ve zpěvákově rezidenci v Palos Verdes Estates oblasti Los Angeles kolem deváté hodiny ranní ve čtvrtek 20. července 2017. Zpěvák po sobě zanechal 6 dětí ze dvou manželství.

Spoluzakladatel kapely Mike Shinoda potvrdil smrt přítele a kolegy. „Jsem v šoku, mé srdce je zlomeno, ale je tomu tak. Zveřejníme oficiální vyjádření, jak jen bude hotové,“ zmínil na svém Twitteru hudebník.

Hvězdy a fanoušci celého světa vyjadřují na sociálních sítích také svou soustrast. Kapela One Republic na svém twitterovém účtu napsala: „Chester měl 6 dětí. Pokud si někdo myslí, že svět bez tebe bude lepší, šeredně se plete.“

Chester Bennington
Chester Bennington
instagram

„Nemáme slov. Srdce je zlomeno. Odpočívej v pokoji, Chestře Benningtone,“ říká zpráva kapely Imagine Dragons.

Interpret trpěl alkoholismem a drogovou závislostí, v návaznosti na to procházel léčbou. V rozhovorech nejednou zmiňoval, že ho často popadají myšlenky o sebevraždě. Před půl rokem spáchal sebevraždu jeho blízký přítel Chris Cornell.

Bennington se stal ideálem celé generace milovníků rockové hudby konce „devadesátek“ – počátku tisíciletí. Kapela Linkin Park se považuje kultovní po celém světě. Naposled navštívila hudební kapela Linkin Park Českou republiku 11. června 2017, kdy byla jednou z hlavních kapel na Aerodrome festivalu v pražských Letňanech.

Životopis Chestera Benningtona

Chester Bennington se narodil 20. března 1976 rodině policisty a zdravotní sestry z americké Arizony. Hudbě se věnoval už od dětství, první hudební nástroj, kterému se naplno oddal, byl klavír. V chlapeckých kapelách zastával nejčastěji roli zpěváka. Do roku 1992 nebyl příliš známý mezi širokou veřejností. V tomto roce se Chester stal členem populární kapely Grey Daze, která se rozpadla v roce 1997. A právě v daném roce se stal zpěvák součástí kapely Linkin Park. Ta mu zprostředkovala slávu a za 20 let společného působení prodali po celém světě na 70 milionů desek. Jejich poslední album One more light vyšla v květnu letošního roku. Linkin Park se stali dvakrát laureáty hudební ceny Grammy. Od roku 2009 vystupoval také v kapele Dead by Sunrise. 

Autor článku: Pavlína Švarcová

Reklama
Reklama