Nová generace Miss Amerika. "Dívky už nemusí být hezké"!

Miss Amerika
Miss Amerika
instagram

Soutěž krásy už nebude o kráse. Ta přeci není důležitá. Ženské hnutí MeeToo, které podporuje zlepšení postavení žen ve společnosti má další úspěch. Zrušení promenády v plavkách na soutěži Miss Amerika. „Chceme představit novou generaci vůdkyň, posílit postavení žen, ukázat jejich talent a sociální vliv,“ řekla nová ředitelka soutěže Gretchen Carlson.

Po skoro sto letech, tak soutěž naprosto změní svá pravidla. Navíc by se měla ze "soutěže krásy“, přejmenovat pouze na "soutěž“. „Nebudeme dále ženy hodnotit podle krásy, ale podle intelektu a sociálního cítění. Navíc se budete divit, ale promenády v plavkách nebyly nejvíce sledované. Diváky daleko víc zajímala dovednostní část. A místo plavek si teď dívky budou povídat s porotci o svých cílech, a jak případný titul chtějí využít,“ dodala Gretchen, která je sama bývalou vítězkou.

 

Soutěž Miss America loni opustilo celé její vedení. Ředitel, prezident i předsedkyně představenstva po tom, co byla zveřejněna jejich soukromá konverzace, kde se nehezky vyjadřovali o bývalých soutěžících. Pak nastoupila na pomyslný trůn právě Gretchen a od začátku bylo jasné, že se něco podobného musí stát. Ona sama se totiž proslavila žalobou na výkonného ředitele televize Fox News Rogera Ailese za údajné sexuální obtěžování. Do kapsy dostala dvacet miliónů dolarů jako odškodné a teď ředitelské křeslo v miss. Nové heslo soutěže se "byebyebikiny“.

Je totiž prý důležité soutěž udělat komfortní pro ženy, které by se za bývalých pravidel nikdy nepřihlásily, protože se jim nechtělo chodit na podpatcích a v plavkách. Kampaň MeeToo totiž kritizovala za soutěž jako zastaralou. „Ukazování dívek v plavkách je ponižující.“ Těžko říct, co by na toto tvrzení řekla taková značka spodního prádla Victoria ´s Secret. Ne její módní show se těší celý svět, právě proto, že uvidí krásné modelky.

Je tedy vysoce pravděpodobné, že budou vyhrávat dívky se silným životním příběhem, možná se i zvýší počet mužů zažalovaných za sexuální obtěžování, aby měly dívky větší šanci na výhru. Doufejme, že u nás zůstanou soutěže krásy o kráse. Ty, které chtějí ukázat inteligenci mohou jít do AZ kvízu.

reklama