Nový James Bond: Afroameričan Elba, nebo Tom Hardy? Ve hře je i žena

Idris Elba
Idris Elba
instagram

Poslední dobou se rozšířila debata ohledně nového představitele ikonického agenta 007. Daniel Craig, který je zatím posledním hercem, kterému byla prokázána ta čest ztvárnit neporazitelného hrdinu Jamese Bonda odchází do “důchodu“. Ano, charismatický blonďák v padesáti natáčí svou poslední, v pořadí pátou, Bondovku.

Celý svět teď řeší, kdo bude nástupcem. Britská média, hlavně deník The Telegraph přišel s informací, že Bondem se stane poprvé Afroameričan. Nutno podotknout, že to neslyšíme poprvé. Tím vyvoleným má být pětačtyřicetiletý Idris Elba. Toho můžete znát třeba z Thora nebo Avengers. Tyto spekulace měla podpořit i producentka Barbara Broccoli. „Přichází čas pro herce, který není běloh,“ nechala se slyšet Barbara. Tak je pravda, že máme už i černého Achillea. Konkrétně v seriálu “Trója: pád města,“ tak "černý" agent 007 ještě není takovou tragédií.

Velkým gólem by bylo, kdyby měla sexy agenta hrát žena. I to britská média připouští. Popravdě v dnešním světě omámeném kampaní MeeToo by to mnoho lidí nepřekvapilo. „Bondka, Jameska Bondka" by tak podle médií mohla nejspíš říkat herečka Gillian Anderson, kterou známe spíš jako agentku Scullyovou.

 

OMFFS #tbt

Příspěvek sdílený Gillian Anderson (@gilliana),

Ve hře jsou ale i jména jako Tom Hardy nebo Henry Cavill a další. Máme se každopádně na co těšit. Pětadvacátá Bondovka vrazí do kin příští rok.

reklama