Nový Joker Joaquin Phoenix vyděsil New York

Joaquin Phoenix jako Joker
Joaquin Phoenix jako Joker

reklama

Herec Joaquin Phoenix (43) vyděsil New York. Představte si, že jedete ještě ospalí do práce a do vašeho vagónu nastoupí hororová postava. To zažili Newyorčané. Právě se totiž dotáčí tolik očekávaný film “Joker“ s držitelem Zlatého Glóbu v hlavní roli. Joaquina znáte především ze záporných rolí, které mu náremně jdou a tak není divu, že si ho Todd Phillips vybral pro svůj film. Jeho nejslavnější postavou je Commodus z filmu “Gladiátor“. Zlatý glóbus ale obdržel za nejlepší herecký výkon v muzikálu “Walk the Line“, kde si zahrál Johnnyho Cashe.

Teď ale naváže na herecké výkony Jacka Nicholsona z roku 1989 a Heatha Ledgera. Ten získal za ztvárnění Jokera Oscara, bohužel posmrtně. Konkurence je tedy velká.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

THE DARK KNIGHT - HOW ABOUT A MAGIC TRICK?..

Příspěvek sdílený Scott Godfrey (@scottgodfrey83),

Na roli Jokera byl do tohoto filmu původně nominován Leonardo Di Caprio, ten ale roli odmítl kvůli připravovanému filmu Quentina Tarantina "Tenkrát v Hollywoodu“. Dalšími oslovenými herci byli  Bradley Cooper a Jake Gyllenhaal, nakonec ale zvítězil Joaquin Phoenix.

Režisér tohoto snímku Todd Phillips, který má na účtu oblíbený film “Pařba ve Vegas“, umístil děj do 80. let, kdy se postava “Jokera“ živí jako stand-up komediant. Nepochopení společnosti ho ale dovede na scestí. Stane se z něho kriminálník. Tento Joker bude o dost jiný než ten Jareda Leta ze “Sebevražedného Oddílu“. K filmu se připojil i Alec Baldwin, který si zahraje otce Batmana, movitého podnikatele, něco ve stylu Donalda Trumpa. Další hvězda, Robert De Niro bude mít sice krátkou, ale velmi důležitou roli. Zahraje si hosta stand up comedy, který bude mít velký vliv na změnu Jokera v kriminálníka.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Joker. #joaquinphoenix

Příspěvek sdílený Joaquin Phoenix (@_joaquinphoenix_),

Natáčet se začalo v srpnu a v říjnu by měla přijít premiéra. Jede se tak naplno.

Že je tento herec původem z Portorika většinou obsazován do negativních rolí záporáků je přitom velice zvláštní. V reálném životě je to velký bojovník za práva zvířat. Už ve svých 3 letech se stal veganem. To především díky výchově rodičů.

Joaquin má čtyři sourozence, všichni si přivydělávali jako pouliční hudebníci. Na základě toho dostali angažmá v reklamách, odmítali ale účinkovat v jakékoli reklamě na mléko, či maso. Jeho bratr River (23) byl dokonce ještě úspěšnějším hercem. Bohužel se ve svých třiadvaceti letech předávkoval smrtelnou kombinací drog. I za tak krátký život stihl hrát v neuvěřitelných čtyřiadvaceti filmech. Jeden z nejslavnějších je drama "Mé Soukromé Idaho", kde si zahrál po boku Keanu Reevse.

reklama

reklama