Odešla jedna z největších ikon módy. Zemřel Hubert de Givenchy

Count Hubert James Marcel de Givenchy
Count Hubert James Marcel de Givenchy
instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ve věku jednadevadesáti let odešla ikona módy. Count Hubert James Marcel Taffin de Givenchy.  Z matčiny strany nadaný umělec. Ze strany otce noblesní aristokrat. Návrhář a kostýmní výtvarník se narodil 21. února roku 1927 v Beauvais..

Když se Hubert rozhodl stát se návrhářem, odešel studovat na vysokou uměleckou školu do Paříže. Následně začal pracovat u významného návrháře Jacqua Fatha. Kde natrhl zadek tehdy neznámým mladým návrhářům Christianu Diorovi a Pierru Balmainovi.  Jeho dům módy, ve kterém pracoval, vznikl v roce 1952. Zlom v kariéře nastal, když byl osloven, aby vytvořil kostým pro Audrey Hepburn do filmu "Sabrina.“ Herečka se pak stala jeho celoživotní přítelkyní a zákaznicí.

Givenchy stál i za návrhem těch nejslavnějších šatů všech dob. Černých koktejlek ze “Snídaně u Tiffanyho,“ které od té doby chtěla mít ve skříni každá žena.

 

 

 

Rip Givenchy- you were a star to many - #givenchy #fashiondesigner #frenchdesigner -

Příspěvek sdílený Nicole Fiumara (@soulfirevintage),

 

Dnes známe šaty jeho značky díky všem možným celebritám. Mezi ty ikonické klientky, ale patřila jména jako, Jackie Kennedy Onassis, Lauren Bacall, Ingrid Bergman, Greta Garbo, Marlene Dietrich, Grace Kelly nebo vévodkyně z Windsoru.

 

 

RIP Hubert Givenchy

Příspěvek sdílený THEOUTLET.RU (@theoutlet.ru),

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama