ODHALENO: Porsche má jasno v tom, co zabilo Paula Walkera

Zrovna ve chvíli, kdy jde Rychle a zběsile 7 do kin, má odborná komise konečně v rukou posudek, jenž vnáší do celé situace jasno.
Tragédie, při níž vyhasl život mladé hvězdy...
Tragédie, při níž vyhasl život mladé hvězdy...

reklama

Právě teď se miliony fanoušků v kinech loučí s Paulem Walkerem, jehož život vyhasl 30. listopadu 2013, když se svým dlouholetým kamarádem Rogerem Rodasem odjížděl z charitativní akce a přepůlil super sporťák Porsche Carrera GT o strom. Za volantem seděl právě Rodas, nadšený fanoušek a sběratel automobilů, zkušený řidič a občasný závodník (mluvíme o legálním závodění na okruzích). Oba byli na místě mrtví. Rodas zemřel na mnohačetná vnitřní zranění, Paul Walker zjevně ještě žil ve chvíli, kdy vůz zachvátily plameny.

Tragická nehoda Paula Walkera prošetřena - Obrázek 2 Foto:

K nehodě došlo v místě, kde byla maximální povolená rychlost 70 km/h. Ještě před samotným vyšetřováním se samozřejmě objevila celá řada spekulací a mnohé útočily na vůz samotný. Porsche Carrera GT je nekompromisní sportovní vůz, který svému řidiči nedá nic zadarmo. Má obrovskou sílu, minimum elektronických asistentů pro začátečníky a na hraně umí být poměrně zákeřné. Postupem času se ale ukázalo, že dvojice opravdu jela příliš rychle a zběsile. Podle záběrů z bezpečnostních kamer, brzdných stop a škod napáchaných na stromech a dokonce i přeražené lampě, se nakonec ukázalo, že vůz jel zhruba sto padesát kilometrů v hodině!

Vin Diesel a jeho dcera, která má jméno po jeho zesnulém kamarádovi

Paul Walker by měl radost: Dcera Vina Diesela se jmenuje po něm!

Automobilka Porsche se ovšem rozhodla zahájit své vlastní nezávislé vyšetřování, aby očistila své jméno. A došla k závěru, že za nehodu jednoznačně mohl právě Roger Rodas. Kromě toho, že nepřizpůsobil řízení předpisům a stavu vozovky, taktéž podle Porsche zanedbal údržbu samotného vozu. V případě jeho vlastní Carrery GT totiž šlo o exemplář, který byl spíše výstavní. Jeho pneumatiky proto nebyly v optimální kondici a navíc se ukázalo, že se krátkou jízdou nemohly dostatečně zahřát a získat potřebnou přilnavost. Při řezání zatáček na limitu pak bylo mnohem pravděpodobnější, že Porsche tzv. ustřelí mimo silnici.

A přesně to se stalo. Právníci Porsche tak pravděpodobně zasadili poslední střípek do mozaiky, která definitivně ukazuje na řidičskou chybu. Vůz byl totiž po přezkoumání automobilkou i policejními orgány označen za funkční a zcela prostý skrytých vad.

Tragická nehoda Paula Walkera prošetřena - Obrázek 4 Foto:

Paulu Walkerovi, jehož život vyhasl na sedadle smrti, ani jeho rodině to už sice nepomůže, ale za celým případem lze definitivně udělat tlustou čáru.

A vy se můžete jít rozloučit s Paulem do kina. Závěr Rychle a zběsile 7 je natočen tak tklivě, že nezůstane jedno oko suché.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!