Odvážná zpěvačka Marie Rottrová – Pustila si mladou konkurenci k tělu

Zatímco některé umělkyně na mladé konkurentky žárlí, zpěvačka Marie Rottrová je přizvala rovnou do Lucerny. Tomu se říká být dáma velkého formátu.
Krásné zpěvačky z Ostravy - (zleva) Elis, Marie Rottrová a Markéta Konvičková
Krásné zpěvačky z Ostravy - (zleva) Elis, Marie Rottrová a Markéta Konvičková
Jiří Janoušek

reklama

„Lady soul“ Marie Rottorvá (72) oslovila s nabídkou spolupráce mladičké slečny zpěvačky Markétu Konvičkovou (18) a Elis (18). Kdo zavítal začátkem týdne do pražské Lucerny, neprohloupil. Konal se tu totiž první ze šesti Mimořádných vánočních koncertů Marie Rottrové. Ta si do historických prostor pozvala samé ostravské rodáky. A to nejen svého letitého kolegu a kamaráda Petra Němce, se kterým ji pojí jeden z mnoha slavných duetů Ranní loučení či spolupráce s kapelou Flamingo, ale na koncertě nechyběla ani mladá krev.

Zpěvačky Elis (vlevo) a Markétu Konvičkovou si pod svá manažerská křídla vzal Petr Šiška
Autor: Jiří Janoušek Zpěvačky Elis (vlevo) a Markétu Konvičkovou si pod svá manažerská křídla vzal Petr Šiška

„A jak jinak, než ta ostravská krev. Pozvala jsem si dvě úžasné mladé zpěvačky, Markétu Konvičkovou a Elis. Obě jsou velmi talentované a jsem ráda, že moji nabídku na hostování přijaly,“ pochvalovala si zpěvačka, která měla během koncertu hned několik ovací ve stoje. „Jsem hrozně ráda, že jsem se nechala od fanoušků umluvit a nakonec přikývla ke spolupráci s Nadací Agrofert Holding, na jejichž seniorské projekty putuje část výtěžku z koncertů,“ přiznala Rottrová, kterou během šesti Mimořádných vánočních koncertů doprovodí mimo mladých zpěvaček i orchestr Septet Plus Orchestra a dětský sbor Coro Picollo .

„Je to pro nás obě velká čest, a i vyplněné přání. Zpívat s paní Rottrovou a ještě na vánočních koncertech, to je snad snem každého začínajícího muzikanta. Navíc ona je nejen jedna z nejlepších zpěvaček naší scény, ale je i hrozně hodná a skromná dáma. Člověk se od ní má opravdu co učit,“ přiznala nadšená Konvičková.

Na koncertě nemohl chybět ani partner Marie Rottrové Milan
Autor: Jiří Janoušek Na koncertě nemohl chybět ani partner Marie Rottrové Milan

Na koncert v pražské Lucerně, kterým zahájila šestici mimořádných vánočních vystoupení, dorazil nejen syn Vít s rodinou, ale i Rottrové životní partner Milan, který si velmi sympatickou zpěvačku hýčká jako v bavlnce.

I Brno si vychutnalo vánoční atmosféru. Na další koncert se můžete těšit už dnes večer v Ostravě, 11.12. v Bratislavě, 15. 12. v Českých Budějovicích a 16. 12. v Olomouci. Milovníci nejen Marie Rottrové, ale i jejího ostravského rodáka Jarka Nohavici, si mohou mnout ruce. Tito dva vynikající muzikanti totiž vydali společné album Čas motýlů, které je podle obou průřezem jejich dlouholeté společné tvorby.

Video VIP zprávy: Jarek Nohavica napsal písničky na novou desku zpěvačky Marie Rottrové
Autor: archiv Video VIP zprávy: Jarek Nohavica napsal písničky na novou desku zpěvačky Marie Rottrové

Marie Rottrová se narodila v Ostravě do hudební rodiny. Otec byl varhaník, matka zpěvačka. Poprvé na sebe upozornila v ostravské hudební soutěži „Hledáme nové talenty“. Poté dostala pozvání do Československé televize, kde vystoupila s písní Rozmarné stvoření. Svou kariéru nastartovala na konci 60. let jako zpěvačka tanečních skupin. Během krátké doby se stala jednou z největších hvězd naší populární hudby.

Marii Rottrovou na všech šesti Mimořádných vánočních koncertech doprovázel vynikající orchestr Septet Plus Orchestra
Autor: Jiří Janoušek Marii Rottrovou na všech šesti Mimořádných vánočních koncertech doprovázel vynikající orchestr Septet Plus Orchestra

Díky spolupráci s nejznámějšími autory se písničky a texty v jejím podání staly skutečnými hity. Za svou dlouholetou kariéru spolupracovala s řadou umělců, získala mnoho ocenění a vstoupila do Síně slávy Akademie české populární hudby. Do dneška bylo vydáno celkem 42 jejích alb. V listopadu vyšel  Čas motýlů – album písní s texty Jarka Nohavici (Supraphon).

-juf-

Marie Rottrová má velmi šik účes

Marie Rottrová: Když jde o krásu, neváhám!

Marie Rottrová vyráží na mimořádné vánoční turné

Marie Rottrová: Tvrdila, že se zpíváním skončila. Proč se vrací zpět?

Video VIP zprávy: Vydává nově CD s texty Jarka Nohavici a těší se na své fanoušky

Rottrová: Nečekaný návrat po dvou letech

Video VIP zprávy: Jarek Nohavica napsal písničky na novou desku zpěvačky Marie Rottrové

Nohavica podporuje Rottrovou: Napsal jí novou desku!

Jarek Nohavica dal v Praze luxusního „dvojáka“ - Obrázek 4

Jarek Nohavica dal v Praze luxusního „dvojáka“


reklama

reklama