Opravdu smutný pohled na jednu z nejslavnějších tváří Hollywoodu: Takhle zničila Tima Curryho mrtvice

Je to jedna z nejznámějších tváří filmu, ačkoliv si někdo ani nevzpomene na jméno. Tim Curry má za sebou ale víc jak stovku rolí a dokonce vás coby vyhlášená hororová postava straší dodnes. Curry se nedávno po strašně dlouhé době objevil na veřejnosti a pohled na něj je opravdu smutný.
Pohled na velkého herce vedlejších rolí není zrovna radostný.
Pohled na velkého herce vedlejších rolí není zrovna radostný.
archiv

reklama

Možná vám jméno nic neřekne, ale obličej už mnoho. Tim Curry (69) je velký herec malých rolí, a těmi malými nemyslíme opravdu malé, ale vedlejší. Je vidět skoro v každém filmu, které se pravidelně opakují v televizích, jeden ho zná jako kardinála Richelieu z nového zpracování Tří mušketýrlů, další si na něj pamatují třeba z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku.

Filmoví fanoušci ale vědí, že jednu roli měl opravdu zásadní a dokonce měla vliv nejen na naše dětství, ale i na klinickou psychologii. A téhle postavy se bojíte dodnes.

V roce 1990 ztvárnil klauna Pennywise z hororu podle předlohy Stephena Kinga To. Právě tenhle film mohl nejen za naše noční můry, ale i za neobvyklý nárůst coulrofobie, tedy chorobného strachu z klaunů.

Tim Curry, rodák z Anglie, přestože prožil naplněný herecký život, protože jako správný Angličan patřil i do party shakespearovských herců v britských divadlech, v soukromí to byl život osamělý.

Tohle je smutný obrázek dnešních dní. Tim Curry na předávání Tony Award, které proběhlo před pár dny. Foto:

Nikdy se neoženil a nemá žádné děti, což vyvolávalo spekulace o jeho homosexualitě, nicméně to nikdy nepotvrdil a nikdy ani nevyvrátil. Jeho nejbližší poslední příbuzný, sestra, zemřela před patnácti lety. Curry se poté už jen zřídkakdy objevoval na veřejnosti, až z ní zcela zmizel.

Proto bylo pro všechny velkým překvapením, když se před dvěma dny ukázal na předávání Tony Award. Na vozíčku přijel muž těžko k poznání od štramáka před deseti lety. Curry prodělal mozkovou mrtvici a na herce není zrovna radostný pohled. Bohužel tím definitivně skončila i jeho kariéra velkého herce malých rolí.

(bk)

reklama

reklama