Osmdesátiletý komik Bill Cosby usvědčen ze znásilnění!

Jen před pár hodinami byl americký komik Bill Cosby (80) obviněn v omámení a znásilnění Andrey Constand roku 2004. Cosbymu teď hrozí až 10 let trestu odnětí svobody. Podle agentury AP ale dostane herec trest nižší.
Bill Cosby
Bill Cosby
instagram/@peopletalkru

reklama

Podle všeho měl Bill Cosby svou oběť omámit prášky v kombinaci s vínem. Následkem toho nebyla dívka schopna pohybu a Cosby situace zneužil. Cosby ale jakékoli násilí popírá a tvrdí, že k sexuálnímu styku skutečně došlo, ovšem za souhlasu obou stran. Roku 2006 se prý dohodli na mimosoudním vyrovnání, ale před rokem byl případ znovu otevřen. 

Proces začal 9. dubna u soudu v pensylvánském městě Norristown. Nejde ovšem o jediný případ, který se ve vztahu ke Cosbymu otevřel. Celkem se objevilo kolem 50 žen, které obvinily komika v sexuálním obtěžování a znásilnění. Cosby všechna nařčení popírá. U soudního procesu žádal prokurátor o okamžité poslání do vězení. Prý má letadlo a mohl by uprchnout. Cosby ovšem vybuchl a přes celou soudní síň zvolal: ‚‚Žádné letadlo nemám, blbe.‘‘ 

Bill Cosby se sice plánuje odvolat, nebude mu to ale asi nic platné. Soud rozhodl, že herec může zůstat do vynesení rozsudku na svobodě a určil kauci ve výši 21 milionů korun. ‚‚Spravedlnost byla naplněna. Jsme šťastné, že ženy byly konečně vyslyšeny,‘‘ nechala se veřejně slyšet zástupkyně některých žalujících žen.

 

Příspěvek sdílený Ian Wysor (@ian.wysor),

V dětství byl Cosby především maminčin mazánek. Jako chlapec vídával svého otce velmi málo, protože ten dělal stewarta na vojenské lodi. Jeho matka na něj měla velký vliv a byla i jeho první skutečnou ‚‚divačkou‘‘. Bill studoval ve Philadelphii na Temple University a chtěl se stát učitelem tělesné výchovy. Po nocích si přivydělával jako barman a právě v barech našel vděčné obecenstvo pro svůj lidový humor. Po dosažení oslnivého úspěchu v televizi to Cosby zkusil i s psaním (jeho kniha ‚‚Fatherhood‘‘ se na 54 týdnů stala bestsellerem) a zpíváním (nazpíval 21 alb, která mu vynesla osm Gold Records a pět cen Grammy).

reklama

reklama