Osudy hollywoodských div, ze kterých vás zamrazí

Každé z těchto dam se podařilo podmanit si Hollywood. U jejich nohou ležely tisíce mužů. Osud každé z těchto hereckých hvězd byl ale tragický.
Hollywoodské krásky
Hollywoodské krásky
instagram/@cosmo_ru

reklama

Greta Garbo
1905 − 1990, narozena ve Švédsku

Greta Garbo
Autor: instagram/@cosmo_ru Greta Garbo

Její záhadnou a chladnou krásu přirovnávali ke sfinze. A dívka přitom začínala jako prodavačka v supermarketu...

Ve 14 letech zemřel Gretě otec. Aby dívka pomohla osamocené matce, rozhodla se dělat prodavačku. Jednou sháněl supermarket do své reklamy modelku na klobouky a Greta přišla velmi vhod. Tak se rozjela reklamní kariéra prosté dívky ze Stockholmu. Náhle se dostala i do menších rolí u filmu. Za svého působení ve školním dramatickém kroužku se dívenka seznámila s režisérem Mauritzem Stillerem a ten ji naučil, jak se pohybovat před kamerou. Zároveň jí vymyslel pseudonym Garbo. Po premiéře filmu Gösta Berling pozval zakladatel studia MGM Louis B. Mayer dívku i režiséra do Hollywoodu. 

Greta Garbo
Autor: instagram/@cosmo_ru Greta Garbo

O vztahu Garbo a Moritze se hojně spekulovalo. Jedno bylo jisté - šlo o lásku. Roku 1928 Stiller zemřel. Greta měla v té době před svatbou s hercem Johnem Gilbertem. Když ji ale studio nepustilo na Stillerův pohřeb, naznak protestu se Greta rozhodla svatbu zrušit. A právě to se jí možná stalo osudným - do konce života zůstala bezdětná a opuštěná.

O bisexualitě Grety se začalo mluvit ještě více, když básnířka Mercedes de Acosta vydala své memoáry. V těch popisovala vášnivý vztah se svou přítelkyní. A podle všeho měla Garbo poměr i se zpěvačkou Billie Holiday, herečkou němého filmu Louise Brooks a dále herečkami Lilyan Tashman a Tallulah Bankhead.

Stejně prudce jako její kariéra začala, tak i skončila. Poslední roli ztvárnila Greta roku 1941 ve svých 36 letech. Od té doby přestala chodit na světské večírky a objevovat se na veřejnosti vůbec. 

Greta Garbo
Autor: instagram/@cosmo_ru Greta Garbo

Po hereččině smrti se rozhořely diskuze o její angažovanosti ve špionáži. Z utajovaných archivů se ukázalo, že za Druhé světové války byla Greta součástí tajných služeb hned dvakrát. Poprvé odhalovala nacistické špióny a vynášela informace o jejich působení. A podruhé pomohla při převozu fyzika Nielse Bohra z Dánska do Ameriky, aby pomohl Spojeným státům se stavbou jaderných zbraní.

Marlene Dietrich
1901 − 1992, narozena v Německu

Marlene Dietrich
Autor: instagram/@cosmo_ru Marlene Dietrich

Na jednu stranu patřila celému světu, na tu druhou nikomu. Maria Magdalene Dietrich se narodila v městečku u Berlína. Ještě v dětství si vymyslela vlastní pžezdívku spojením dvou svých jmen. Tak vzniklo Marlene. Dívka hrála na houslích a dokonce si zkoušela působení v orchestru. Odtud ji ale velmi záhy vyhodili, protože prý rozptylovala svou krásou muzikanty. 

V tu chvíli si dívka uvědomila své přednosti a rozhodla se stát herečkou. 10 let působila Marlene jen v epizodních rolích dokud si jí nevšiml režisér Josef von Sternberg. Pozval ji do svého filmu Modrý anděl a právě tento snímek se stal pro Dietrich vstupenkou do Hollywoodu.

Marlene Dietrich
Autor: instagram/@cosmo_ru Marlene Dietrich

Dietrich sice byla celý život provdána za Rudolfa Siebera, to jí ale nepřekáželo začínat si pletky s mnoha jinými muži i ženami. Jejími milenci byli John Gilbert, Maurice Chevalier i James Stewart. Spisovatel Erich Maria Remarque hrál v hereččině životě také velmi důležitou roli. Dlouhý románek trval až do samotné jeho smrti. Právě Marlene věnoval hlavní hrdinku své knihy Vítězný oblouk Joan Madou. A Ernest Hemingway si s Marlene dopisoval celých 30 let.

Dietrich říkávala: ‚‚Sex se ženou je mnohem lepší, než sex s mužem. Se ženou žít ale nezačnete.‘‘ Její nejznámější milenkou byla herečka Mercedes de Acosta. Mezi dalšími byly Greta Garbo, Anne Warner nebo Dolores del Río, o které Dietrich tvrdila, že je nejkrásnější ženou Hollywoodu. 

Marlene Dietrich
Autor: instagram/@cosmo_ru Marlene Dietrich

Když se Hitler dostal k moci, vláda se snažila dostat herečku zpět do své vlasti a nabízela jí neuvěřitelné honoráře. Hvězda ale odmítla a fanaticky podporovala protivníky Německa. Když jezdila Marlene ve vlacích s vojáky, kde měla bavit svými hereckými vystoupeními, trápila se a prožívala všechna muka společně s vojskem. Spala v zákopech a myla se roztátým sněhem. 

Vivien Leigh
1913−1967, narozena ve Velké Británii

Vivien Leigh
Autor: instagram/@cosmo_ru Vivien Leigh

Vivien Leigh lámala nejen srdce, ale rozbíjela i celé rodiny. Její skandální vztah a posléze i manželství s hercem Laurencem Olivierem začal tak, že se dívka přišla podívat na natáčení, kde Olivier hrál. Dívala se na něj a náhle vykřikla: ‚‚Tohle je muž, kterého si vezmu!‘‘ Vše by bylo v pořádku, kdyby nebyli oba aktéři ve ‚‚šťastných‘‘ manželstvích. A manželka Laurence byla ke všemu tou dobou těhotná! Románek Vivien a Laurence začal roku 1936 a 1940 se dvojice vzala. Jejich vztah se považuje za největší romanci 20. století. 

Dopisy, které herec Vivien psal mají dost otevřený charakter a svědčí o neskonalé lásce jednoho k druhému. ‚‚Miluji vás a uctívám vás jako bohyni,‘‘ psal herec své milé a přiznával, že na ni stále myslí. V dalším dopisu blahopřeje Leigh k nové roli ve snímku ‚‚Jih proti Severu‘‘, která ji vynesla na pomyslný vrchol.

Vivien Leigh
Autor: instagram/@cosmo_ru Vivien Leigh

Časté užívání léků proti tuberkulóze, kterou chytila Vivien na jednom ze svých turné, zhoršovalo den ode dne její zdravotní stav. Leigh trápily časté hysterické záchvaty, napadala muže a dělala mu scény přímo při natáčení. Po rozvodu se herečka přestěhovala do skromného domku poblíž Londýna. Zcela ignorovala rady lékařů a nezajímala ji ani diagnóza, že tuberkulóza zachvátila obě plíce a Vivien by měla okamžitě jít do nemocnice. 7. července 1967 byla jedna z nejzářivějších hereček nalezena mrtvá ve svém domě.

Brigitte Bardot
82 let, narozena ve Francii

Brigitte Bardot
Autor: instagram/@cosmo_ru Brigitte Bardot

Roku 1956 natočil režisér Roger Vadim dívku ve svém provokativním filmu And God Created Woman. A právě díky tomu se herečce dostalo neskonalé slávy, i když poněkud skandální. Všichni mluvili jen o pikantních scénách s přítomností této krásky.

A právě Roger Vadim se stal dívčiným prvním mužem. Záhy po rozvodu si vzala Brigitte krasavce Jacquese Charriera a jejím třetím mužem byl Gunter Sachs. Roku 1992 se Bardot znovu vdala, pro tentokrát za Bernarda d'Ormaleho, ovšem i s ním se velmi brzy rozvedla. 

Brigitte Bardot
Autor: instagram/@cosmo_ru Brigitte Bardot

Roku 1973 oznámila Bardot ukončení kariéry a rozhodla se věnovat boji za práva zvířat. Právě to se pro dívku stalo vášní, která hraničila se šílenstvím. Roku 1986 založila herečka vlastní fond a vložila do něj v přepočtu 60 milionů korun, kdy prodala na jedné z aukcí všechny své šperky.

Bardot otevřeně kritizuje veřejnost za to, že jí maso. Zároveň je odpůrcem muslimů a islámské víry. ‚‚Mám po krk těch lidí, kteří nás ničí, okupují naši zemi a cpou nám své názory.‘‘ A o nic mírněji se nevyjadřuje o homosexuálech: ‚‚Jako maškarádové příšery, kroutí zadkem a všude rozhlašují, jak je nikdo netoleruje.‘‘ Za své názory byla herečka roku 2008 udělena pokuta ve výši 300 tisíc korun. 

Brigitte Bardot
Autor: instagram/@cosmo_ru Brigitte Bardot

Dnes žije herečka úplně sama v domku Saint-Tropez a je majitelkou nespočtu zvířecích druhů. Podle všeho žije na území Brigitte přes 200 zvířat.

Audrey Hepburn
1929 − 1993, narozena ve Velké Británie

Audrey Hepburn
Autor: instagram/@cosmo_ru Audrey Hepburn

Ikona stylu, herečka Zlatého věku Hollywoodu, žena, jejíž jméno bylo vždy asociováno s krásou, talentem a dobrým srdcem. Audrey si prošla těžkou životní cestou od prostého děvčete z Británie až po legendární osobnost.

Audreyino zdraví se podlomilo za doby Druhé světové války kvůli hladomoru a provázelo herečku až do konce jejího života. Když bylo dívce 14 let, společně se svými příbuznými se přidala na stranu holandského odboje a právě tam pak nějakou dobu žila se svou matkou.

Audrey Hepburn
Autor: instagram/@cosmo_ru Audrey Hepburn

Roku 1948 došlo k hereckému debutu Hepburn ve filmu Nederlands in 7 Lessen, ovšem celosvětový úspěch jí přinesl snímek Prázdniny v Římě z roku 1953. Roku 1989 si zahrála Audrey ve svém posledním filmu Navždy režiséra Stevena Spielberga, kde ztvárnila roli anděla.

Audrey Hepburn
Autor: instagram/@cosmo_ru Audrey Hepburn

Audrey byla neobyčejnou ženou ve všech slova smyslech. Dokonce měla dost neobvyklého domácího mazlíčka Pippina. Nešlo o kocoura ani pejska, nýbrž o jelena! Právě toho si oblíbila při natáčení snímku Zelené království, a tak si ho vzala domů.

Roku 1992 při své návštěvě Somálska měla Audrey čím dál tím větší bolesti břicha. Když se vrátila z Afriky, zjistila svou diagnózu - rakovinu tlustého střeva. Po náročné operaci prožila Hepburn několik měsíců a posléze skonala v menším švýcarském městečku Tolochenaz. 

reklama

reklama