Pacient Schumacher: Lékaři se ho bojí probrat? Bitva doktorů zuří

Každý den v umělém spánku poškozuje zejména játra a plíce Michaela Schumachera, který se zranil už před více než čtrnácti dny. Lékaři by ho měli začít probouzet z umělého spánku. Zatím ale váhají. Množí se hlasy, že se toho bojí.
Formuli 1 už Michael Schumacher nejspíš nikdy řídit nebude
Formuli 1 už Michael Schumacher nejspíš nikdy řídit nebude
isifa.com

reklama

Podle některých informací se druhá operace hlavy, kterou Michael Schumacher podstoupil v Grenoblu, nepovedla tak, jak si lékaři představovali.

Proto zatím odborníci nezačali s probouzením z umělého spánku, mají ale v plánu zahájit sérii testů k prozkoumání rozsahu poškození mozku.

Rojí se zprávy, že se lékaři bojí reakce těla na probouzení a tak jako "jistější" variantu volí umělý spánek. Ten je nebezpečný zejména podáváním medikamentů, které ničí játra. Mnoho lékařů proto grenobelské neurology tvrdě kritizuje. Mezi nejhlasitější patří například vedoucí kliniky úrazového lékařství v Hamburku Heinzpeter Moecke.

Neurologové v Grenoblu jsou pod drobnoledem odborné i laické veřejnosti. Opakovaně žádají o trpělivost, důvěru rodiny zatím mají. Zároveň upozorňují, že se v souvislosti se Schumacherem objevují nepodložené spekulace.

Denní péče o Michaela Schumachera stojí dva tisíce euro. Zranil se 29. prosince, podrobnosti k nehodě v připojených článcích. Pokud nehodu přežije, trvalé následky mohou zahrnovat poruchy paměti, řeči, epileptické záchvaty, chorobnou spavost a další zdravotní komplikace. Případný návrat do života bude trvat týdny, měsíce i roky.

Helma možná zachránila Schumacherovi život. Není to ale jisté

Video ze Schumacherovy helmy! Uniklo vyšetřovatelům?

Po operaci je Michael Schumacher v kritickém stavu

Michael Schumacher: Vyšetřovatelé nehody promluvili! Čerstvé INFO!

Schumacherova manželka Corinna (44)

Schumacherova manželka Corinna. První snímky od nehody

reklama

reklama