Panenka Chucky se vrací na filmová plátna!

Už několik desetiletí děsí panenka Chucky své diváky. A remake této hororové klasiky se znovu blíží. Ptáte se, o co půjde? Rozhodně to bude o dost jiné, než byste čekali!
Chucky
Chucky
instagram/@chucky.kill

reklama

V současnosti je v trendu předělávat veškeré hororové a slasherové série. Jednou z takových předělávek je třeba Halloween od režiséra Davida Gordona Greena, který přijde do kin v polovině října letošního roku nebo Texaský masakr motorovou pilou, který si vysloužil remakeů hned několik. Na film Dětská hra ale dosud nedošlo. V jednadvacátém století jsme dostali hned tři filmy, které byly ovšem pokračováním příběhů o panence Chucky a ten poslední je starý pouhé dva roky. Samozřejmě, že už to není to, co bývalo. Chucky ale i po třiceti letech pořád žije. Teď přijde remake a fanoušci se děsí, co mají čekat.

Dětská hra se bude ve své nové verzi od klasického originálu v pár věcech lišit. V původním filmu se do těla panenky přesunula pomocí nekalých čar duše psychopata a vraha Charlese Lee Raye. Teď se ale skupina mladých protagonistů setká s panenkou, která je jakýmsi technologickým zázrakem. Režisérského křesla se ujal Lars Klevberg, který má za sebou jen pár krátkometrážních počinů a do kin zamíří příští rok jeho první celovečerní hororový film Polaroid. Chucky by nemusela dopadnout úplně zle, protože produkce se ujali Seth Grahame-Smith a David Katzenberg. A právě oni stojí i za blockbusterem To a slibují, že jejich nová Dětská hra by měla být kombinací právě To propojeným se Stranger Things. No, nechme se překvapit.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Laura Haddrell (@haddrellgallery),

A jak to celé vlastně začalo? Legendární horor o panence Chucky, hračce s duší sadistického vraha si chce hrát. I když režisér Tom Holland není příliš produktivním, jeho jméno bude již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž fráze ‚‚Pojď si hrát‘‘ stala v roce 1988 nesmrtelnou. Hlavní hrdina jeho snímku není živý člověk, nýbrž panenka Chucky. A ta skutečně není tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a chce tak dokázat, aby se svět dříve nebo později dověděl o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka nadává, provádí naschvály a sem tam si někoho zabije? Je zkrátka chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají.

reklama

reklama