TopStar

13. listopadu 2017 12:31

Jiří Kubeš

Pětihodinové peklo! Moderátor Top Staru Vágner si sáhl na samé dno

Skvělý výsledek! Moderátor TOP STARu Petr Vágner na extrémním závodu Dubai Spartan Race, kam ho vypravila televize Prima, vybojoval mezi tisícovkou závodníků parádní 96. místo. V závodě byl jediným Čechem.

„Mám rád extrémy, ale tady jsem si opravdu sáhnul na dno. Naivně jsem si myslel, že za takové dvě, tři hodinky budu už v cíli a pak už jenom ležet někde u bazénu. Netušil jsem, jak jsem se šeredně mýlil! Nakonec jsem skončil v čase 5 hodin 14min,“ prozradil Vágner, který vyhledává adrenalin a miluje extrémní sporty.

Účastníky závodu čekalo přes třicet nejrůznějších tipů překážek jako: zdolávání hrazd, šplhání, plavání v horských jezerech, podlézání ostnatých drátů, přemisťování pytlů s pískem nebo výšlap do hor za pomoci lan. Tohle všechno skoro ve čtyřicetistupňových vedrech.

Extrémní Spartan Race Dubai měl přes tři tisíce závodníků, z nichž mnozí nedokončili, ať už z důvodu vyčerpání organismu, nebo zranění. „Závod měl mít podle organizátorů zhruba 24km, ale mnohým (včetně mě) navigace v hodinkách nakonec ukázala celkovou délku tratě skoro 29km,“ překvapeně přiznává Petr.

Běželo se převážně na skalnatém a kamenitém povrchu Hatta Moutains (asi 10km od Ománských hranic), kde se na většině míst muselo jít krokem, nebo jinak obtížně zdolávat povrch. Na trase byli občerstvovací zastávky, ale mnohdy se voda na všechny závodníky vůbec nedostala.

„Jsem rád, že díky televizi Prima jsem mohl reprezentovat jako jediný Čech Českou republiku na tomto extrémním závodě,“ směje se Vágner.