Pořiďte si fáro, které proslavil Paul Walker! Tahle Toyota je dražší než Ferrari!

Ikonická oranžová Supra a jedno z nejslavnějších tuningových aut stříbrného plátna se vydraží za miliony!
Walkerova Supra jde do aukce! - Obrázek 3
Walkerova Supra jde do aukce! - Obrázek 3

reklama

Pokud si vzpomínáte na první díl Rychle a zběsile, určitě máte někde zastrčený i obrázek krásné oranžové Supry s výraznými polepy. Přesně v tuningové tradici devadesátých let mělo tohle auto výrazná kola, výrazné křídlo (ještě větší než u sériové verze) a samozřejmě charakteristické podsvícení podvozku. Když v závěrečné scéně filmu "porazila" starý americký sval v podobě Dodge Charger, který řídil Vin Diesel, stala se japonská Toyota Supra tuningovou modlou. A asi prvním opravdu slavným autem ze série Rychle a zběsile.

Není tedy divu, že ho teď po premiéře sedmičky – jako vzpomínku na začátky Rychle a zběsile a hlavně Paula Walkera – prodává jeho majitel a původní stavitel Eddie Paul. Vyvolávací cena bude cca pět milionů korun, ale očekává se, že kvůli sběratelské hodnotě by se mohla vyšplhat o dost výš.

Walkerova Supra jde do aukce! - Obrázek 2 Foto:

Filmová Supra přitom není bůhvíjak rychlá. Je osazená standardním třílitrovým motorem, který se dával do základní varianty modelu, a disponuje výkonem pouhých 220 koní, což při pohledu na její agresivní zevnějšek přece jenom není nic moc. Za sedačkami jsou sice láhve s tekutým dusíkem, ale jde jenom o ozdobu, takže auto nebude trhat asfalt. Jeho hodnota je prostě jinde.

Přesto je Supra obrovským vítězem, zvlášť pokud si vzpomenete na scénu z filmu, kdy Paul Walker s Vinem Dieselem zastaví na křižovatce, kde stojí Ferrari 355 Spider. Walker směrem k řidiči prohodí: "Pěkná kára. Kolik tak stojí?" přičemž navoněný playboy odsekne: "Víc, než si kdy budeš moct dovolit, kámo." Následuje závod, ve kterém Supra Ferrari deklasuje navzdory jeho vyšší ceně.

A dneska? Zrovna tohle Ferrari se vyrábělo ve velkých číslech, takže jde jeho cena spíš dolů, na rozdíl od Supry, která už se téměř nedá sehnat. Zatímco v době natáčení byla opravdu spíš sporťákem za pár babek, který se v USA přestal prodávat kvůli malému zájmu zákazníků, o patnáct let později vás její pořízení vyjde dráž než v případě onoho Ferrari. Konkrétně budete muset z kasičky vydolovat přes milion korun. Pokud však narazíte na tuningem nedotčený exemplář, můžete si být jisti, že jeho cena bude jenom stoupat.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Paul Walker v Toyotě

video

V Rychle a zběsile 7 mimochodem Toyota Supra opisuje pomyslný kruh, když v nádherném bílém exempláři odjíždí Paul Walker za horizont ve své poslední scéně.

reklama

reklama