Pravda o smrti Amy Winehouse: Bulimie!

Neustálé spekulace se rojí kolem smrti světově uznávané zpěvačky Amy Winehouse, která zemřela v červenci 2011. Podle jejího bratra Alexe za smrt nemohly drogy a alkohol, ale bulimie.
Amy Winehouse prý trpěla bulimií
Amy Winehouse prý trpěla bulimií
isifa.com

reklama

„Kdyby žila tak, jak žila, dříve či později by stejně zemřela. Ve skutečnosti ji ale zabila bulimie. Kdyby netrpěla touto poruchou, tak by byla fyzicky silnější,“ řekl v rozhovoru pro magazín The Observer Alex Winehouse, který se snaží upozornit na problémy bulimiků. „Všichni jsme věděli, jaký má problém. Bylo ale téměř nemožné s tím něco udělat. Amy o bulimii nikdy nemluvila,“ dodává.

Nadace Amy Winehouse nedávno věnovala finanční prostředky organizaci Beat, která se touto chorobou zabývá. „Rozhodli jsme se tuto organizaci podpořit, protože o bulimii teď nikdo nemluví. Chceme veřejnost upozornit, že jde o opravdu vážný problém,“ dodal bratr Amy Winehouse.

Talentovaná zpěvačka se dostala do širokého povědomí posluchačů díky debutovému albu s názvem Frank, které vyšlo v roce 2003. Všechny skladby kromě dvou coververzí na CD napsala ona sama.

Album si vysloužilo pozitivní reakce a Winehouse tak získala dvě nominace na Brit Awards. O tři roky později vyšla její druhá studiovka Back To Back, která se stala nejprodávanějším albem roku 2007 ve Velké Británii. Z desky vzešly hitovky jako Rehab či You Know I´m No Good.

Následovalo šest nominací na prestižní hudební ceny Grammy, přičemž pět z nich Amy proměnila v sošky. V roce 2009 se zpěvačka dostala do Guinnessovy knihy rekordů jako britská interpretka s největším počtem cen Grammy.

Po těchto úspěších ale následoval velký pád – Winehouse nedokázala několikrát ani dokončit koncert. Byla pod vlivem alkoholu nebo drog. Buď zapomněla text nebo si například ani nepamatovala jména členů své kapely.

V roce 2011 po fiasku na bělehradském koncertě zrušila celé evropské turné. Zpěvačka zemřela 23. července 2011, dožila se 27 let. Příčinou úmrtí byla podle oficiálního vyjádření konzumace přemíry alkoholu.

-juf-


reklama

reklama