Princ Charles oslavil 50. výročí jako princ z Walesu

Buckinghamský palác uspořádal v úterý dopoledne oslavu na počest prince Charlese, který oslavil půlku století jako princ z Walesu! Pokud se jednou stane britským králem, bude nejstarším korunovaným britským monarchou.
Princ Charles
Princ Charles
twitter.com/itvnews

reklama

Na tuto velkolepou událost dorazil princ William s manželkou Kate, princ Harry s Meghan Markle a nechyběla samozřejmě jeho matka, královna Alžběta II., která v roce 2012 oslavila diamantové jubileum, tedy 60 let od nástupu na trůn.

Princ Charles
Autor: twitter.com/chrisshipitv Princ Charles

Princ Charles je nejstarším synem královny Alžběty II., v jeho 4 letech se jeho matka stala britskou královnou. V jeho 9 letech se stal princem z Walesu a v červenci 1969 mu byl oficiálně tento titul udělen na hradě Caernarfon v severozápadním Walesu.

Jak si rozumí princ Charles s vévodkyní Meghan? 1

Princ Charles konečně přiznal, co si doopravdy myslí o Meghan Markle! Jeho slova vás naprosto šokují

Jeho první manželkou se stala Diana Spencerová (†36). Spolu mají dvě dětí – prince Williama a prince Harryho. Jejich manželství bylo ovšem plné problémů, především kvůli Camille Parker-Bowles, se kterou se často setkával. Později i kvůli Dianiným milencům. Manželé začali žít odděleně v roce 1992 a o čtyři roky později se skutečně rozvedli. Jen rok po rozvodu Diana tragicky zemřela při automobilové nehodě se svým přítelem Dodiem Al-Fayedem (†42).

Jeho druhou ženou se stala dlouholetá přítelkyně, kvůli které se Diana s Charlesem často hádali – Camilla Parker-Bowles. Ta si nenechává říkat princezna, ale vévodkyní z Cornwallu. Svatba proběhla v roce 2005.

Zúčastnila se i Meghan Markle
Autor: twitter.com/mmarklefancom Zúčastnila se i Meghan Markle

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!