Princezna Diana by oslavila 58. narozeniny! 8 věcí, které jste o ní nevěděli

Princezna Diana byla průkopnicí své doby, aktivistkou, módní ikonou a jednou z nejvlivnějších osobností 20. století. I když většinu života prožila v centru dění pod tíživým dohledem, je tu několik věcí, které o princezně Dianě možná nevíte.
Princezna Diana
Princezna Diana
twitter.com/sammygg___

reklama

1. července by princezna Diana oslavila své 58. narozeniny. Poslední narozeniny slavila před dvaadvaceti lety. V roce 1997 zemřela na následky automobilové nehody. Pojďme si připomenout, kdo byla Lady Di.

Princezna Diana
Autor: twitter.com/sammygg___ Princezna Diana

Byla čtvrtá z pěti dětí

Princezna Diana měla tři sourozence – sestry Sarah, Jane a bratra Charlese. Její další bratr, John Spencer, zemřel hodinu po svém narození v lednu 1960, což bylo ještě rok a půl předtím, než se narodila Diana.

Lady Diana

Princezna Diana: Co jste o ní ještě nevěděli?

Rodiče se rozvedli, když jí bylo 7 let

Rodiče Diany – Frances Shand Kydd a Edward John Spencer - se rozvedli, když jí bylo pouhých 7 let. Rodiče podle princezny z Walesu měli bouřlivý vztah, kde nechybělo ani fyzické násilí a podvádění. To byl důvod rozvodu.

Babička byla asistentkou královny Alžběty

Její babička Ruth Roche sloužila královně Alžbětě. Teď nemyslíme královnu Alžbětu II., ale její matku Elizabeth Angelu Marguerite, která byla manželkou Jiřího VI. a královnou Spojeného království a britských dominií od roku 1936. Byla její blízkou přítelkyní a organizovala mnoho sešlostí.

Princezna Diana
Autor: twitter.com/RoyalDreams5 Princezna Diana

Diana chtěla být baletkou

Jen málokdo ví, že Lady Di měla slabost pro tanec. Dianina učitelka baletu Anne Allan se svěřila, že jí to pomáhalo odreagovat se od každodenních problémů, kterým čelila.

Škola nebyla její silnou stránkou

Do školy nastoupila až v devíti letech. V 16 letech se rozhodla školu ukončit. Následně šla studovat do Švýcarska, kde vydržela pouhý jeden semestr. Následně se setkala s princem Charlesem.

Než se stala princeznou…

Než se stala členkou britské rodiny, pracovala jako učitelka a chůva. Chvíli byla učitelkou v mateřské školce na částečný úvazek v londýnské oblasti Pimlico.

Princ Charles byl její vzdálený bratranec

Princezna Diana a princ Charles byli vlastně vzdálení příbuzní. Oba jsou potomci krále Jindřicha VII. Tudora. Podobně jako princ William s jeho manželkou Kate - oba jsou příbuzní díky vojákovi Thomasi Leightonovi.

Princezna Diana
Autor: twitter.com/RoyalDreams5 Princezna Diana

Svatba proběhla rychle

Diana se potkala s princem Charlesem přibližně jen 12x, než si u oltáře řekli ANO. Bylo jí pouze 19 let.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!