Proběhl čtvrtý ročník festivalu Utubering! Nechyběla zběsilá touha po podpisech a selfie

A je to tu zas! Před pár hodinami obsadily tisíce lidí už čtvrtý rok po sobě areál PVA EXPO v pražských Letňanech. Zde se představili přední čeští a slovenští YouTubeři, kteří si pro své návštěvníky přichystali zábavní program. Fanoušci si mohli užít svých oblíbenců Kovyho, Jirky Krále či dívkami oblíbené Anny Šulcové. Již 5. května se na brněnském výstavišti odehraje druhá vlna celé akce.
Utubering
Utubering
instagram/@ockotv

reklama

Narozdíl od loňského ročníku počasí pořadatelům přálo. Účel YouTuberů zvednout děti od počítačů a dostat je ven byl tedy splněn. Děti a mládež měli tedy možnost spatřit své oblíbence nejen na sociálních sítích, ale i tváří v tvář. YouTubeři jsou pro fanoušky v podstatě celebritami. Překvapivé proto byly momenty, když se jejich oblíbenci odebírali z pódia a přecházeli ke svým stánkům. Děti se za nimi totiž zběsile nerozeběhly jako v ročnících minulých a spíše nesměle postávali v pozadí. 

Na letošním ročníku se objevila jména jako Jirka Král, Kovy, Anna Šulc, MenT, GoGo či Kateřina Králová, která je známá svým projektem Svět podle Katky. Celkem se představilo kolem 20 mágů z on-line světa společně s kapelami Mirai, Sebastian či zpěvákem Pavlem Calltou. Z programu se předvedl kupříkladu Kovy, který představil svou verzi písně ‚‚Despacito“, Jirka Král, který převezl na festival celé své Zetko (unikátní klub z centra Prahy) a Baxtrix, ten si připravil vlastní minihernu. 

Utubering
Utubering
Frontman kapely Mirai
Frontman kapely Mirai
Děti se vrhly k počítačovým hrám
Děti se vrhly k počítačovým hrám

Celodenní program na čtyřech pódiích a stánky přeplněné merchem YouTuberů byly okupovány od samého začátku. 

Sebastian
Sebastian
Pavel Callta
Pavel Callta
 

Příspěvek sdílel uživatel @little.kao,

‚‚Letošní ročník přinese nejpropracovanější program, jaký jsme kdy měli. Už s druhým rokem akce jsme se jasně vymezili proti podpisovým akcím. Protože Utubering je postavený na zážitcích, a ty žádné podpisy nevynahradí. Proto každý rok posouváme hranice kreativity, zábavy a unikátních zkušeností, které mohou všichni návštěvníci získat právě tváří tvář jejich nejoblíbenějším internetovým idolům. A některé z nich nemají šanci na žádné jiné akci v průběhu roku potkat,“ nechal se slyšet ředitel festivalu Lukáš Dejl. A zda tomu tak skutečně bylo? Na svého oblíbence se chtěl podívat zkrátka každý, proto se mohlo zdát, že před některými zábavními koutky bylo k nehnutí. Ohromný počet fanoušků stál davy před stánky svých oblíbených YouTuberů, z čehož zcela evidentně vedl Kovy, vlastním jménem Karel Kovář, a Jirka Král.

Jirka Král se svým slovenským kolegou YouTuberem GoGo
Jirka Král se svým slovenským kolegou YouTuberem GoGo

V jednotlivých stáncích si návštěvníci mohli užít počítačových i deskových her, nechat se nalíčit, učesat nebo si jen vyhlídnout toho svého oblíbence a vyfotit se s ním. Dokonce se letos objevil i parkourový koutek, který přilákal nejednoho zájemce o tuto disciplínu. Na tom se objevili dětmi oblíbení zástupci parkouru Taras Porovoznyk i Tomáš Taran, kterého na letošním ročníku děti neočekávali, proto byli o to příjemněji překvapeni. Nejčastěji se areálem rozléhal dětský smích a bylo možné spatřit mládež kolem patnácti let společně se svými rodiči. A právě mezi touto věkovou kategorií se YouTubeři těší největší popularitě.

Tomáš ‘Sahir‘ Taran
Tomáš ‘Sahir‘ Taran

Prvního ročníku přehlídky Utuberingu se zúčastnilo kolem 20 tisíc lidí, letos tomu nebylo jinak. Nejednalo se ovšem o jedinou událost v Letňanech. Zároveň se totiž uskutečnil tradiční průvod Majáles, který vyvrcholil každoročním festivalem, na jehož pódiích se objevili hudebníci Tomáš Klus, Paulie Garand, Marek Ztracený či kapela Jelen.

reklama

reklama