Provokatér Kazma se soudí s nadací Tour4Change: Kdo má pravdu?

Kamil Bartošek alias Kazma rád šokuje, poutá na sebe pozornost, dělá věci jinak. Nicméně už nejednou překročil hranice, ale vždy z toho nakonec vyšel jako samaritán, který pomáhá dobré věci. Sám založil nadaci, různým nadacím pomáhá, ale teď se s jednou dostal do křížku.
Kazma se soudí s nadací Tour4Change
Kazma se soudí s nadací Tour4Change
Instagram/kazma_kazmitch

reklama

Kazma leží momentálně po operaci na nemocničním lůžku, za zdmi nemocnice ale vede boj s neziskovou organizací Černí koně. Co se vlastně stalo?

Podle Tomáše Poucha z Černých koní jím byl právě Kazma osloven, zda by neměl zájem o účast na několikadenním turné Tour4Change.

„Domluvili jsme se na tom, že on pojede s handicapovanými na kolech napříč celou republikou a za tu promo jízdu jsme se domluvili, že nám bude účtovat tři sta tisíc a sto tisíc za video plus DPH. Na tuto částku jsme se domluvili, souhlasil jsem s tím, všechno začalo, ale on se účastnil zhruba dvaceti pěti procent času, než co jsme byli domluvený,“ řekl do telefonu naší redaktorce Tomáš Pouch.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Kazma Kazmitch (@kazma_kazmitch),

 

Pan Pouch nám dále řekl, že když akce skončila a obdržel od Kazmy fakturu se sníženou částkou 121 000 korun, rozhodl se neřešit, že Kazmova účast na projektu nebyla dle jeho představ stoprocentní a částku považoval na základě jejich dalších společných jednání za konečnou. Jenže v listopadu 2018 Kazma zažádal o uhrazení zbylé částky, a to už organizace považuje z jeho strany za nefér jednání.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Kazma Kazmitch (@kazma_kazmitch),

 

„Chce po nás 200 tisíc plus DPH... V písemné komunikaci v mailu jsem mu jasně vysvětloval jak to všechno je, jak je to papírově a že nás vlastně tlačí někam, na co nemá vůbec morální právo, a doufám, že na to nemá právo ani po právní stránce,“ uvedl Poucha.

Organizace Černí koně teď má 15 dní na případné odvolání a poté dalších 30 dnů na podání vysvětlení. Podle slov Poucha budou situaci řešit.

Kazma odsouzen? 2

VIDEO: Provokatér Kazma skončil u soudu! Kvůli čemu a jaký trest ho čeká?

A co k celé kauze říká samotný Kazma?

„Nezlobte se, ležím po náročné operaci v nemocnici. Pan Tomáš Pouch bohužel není tím, za koho se vydává. Dluží naší společnosti značnou sumu peněz za služby, které si objednal a nezaplatil. Jelikož se jednalo o prostředky určené našemu nadačního fondu, kterými ONEMANSHOW Foundation pravidelně pomáhám těm, kteří to potřebují, budu situaci razantně řešit soudní cestou. Tyto peníze mají sloužit k pomoci lidem. Ne panu Pouchovi k obědu. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu a o medializaci nestojím. Je to procesní věc naší společnosti a nebudu takovýmto lidem dělat reklamu. Veškeré podklady má můj právní zástupce a necháme rozhodnout soud, napsal do SMS populární provokatér.

Na rozuzlení si ještě počkáme, ale vypadá to, že se dočkáme už brzy.

reklama

reklama