Prvomájové polibky slavných - FOTOGALERIE těch nejkrásnějších

PRVNÍ MÁJ, LÁSKY ČAS… Tak tuto tradici snad ochotně a rád slaví každý, kdo miluje nebo je milován. Ani slavné celebrity si tento den nenechal ujít a vyrazily na Petřín pod rozkvetlé stromy, aby si dal prvomájovou pusu.
Na PRVNÍHO MÁJE přímo na Petříně se to slavnými jen hemžilo
Na PRVNÍHO MÁJE přímo na Petříně se to slavnými jen hemžilo
Jiří Janoušek

reklama

Polibek z lásky nemusí být jen milenecký, ale i kamarádský či mateřský. Pokud je upřímný, je každý z těchto polibků nádherný. My vám přinášíme ty nejkrásnější prvomájové polibky, které si na jedno z nejkrásnějších a nejrozkvetlejších míst v Praze přišly dát slavné VIP osobnosti.

Co je vlastně 1.MÁJ? – Jde ryze o tradiční český svátek zamilovaných, který se slaví každoročně 1. května. Kořeny tohoto svátku se mohou brát z keltského svátku Beltain či germánského svátku bohyně Walpurgis. Tyto svátky oslavovaly první květnový den, resp. noc, jako čas plodnosti.

LOVTE polibky

Lovte polibky na Petříně s Prima LOVE

Hlavní tradicí je, že každá žena má v tento den být políbena pod rozkvetlou třešní, aby následující rok neuschla. V dřívějších dobách byl polibek považován za velmi intimní projev, a proto mohla být žena políbena pouze od svého milého. Polibek dříve automaticky předznamenával i svatbu. Dnes se situace uvolnila a polibek pod rozkvetlou třešní nemusí souviset vůbec s ničím. Někteří lidé dokonce říkají, že stačí polibek pod jakýmkoli rozkvetlým stromem.

-juf-

Zahrada v květnu

Květen v zahradě

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Věděli jste to? Zajímavá fakta o líbání!

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Originální rty – přímo k zulíbání

reklama

reklama