Rakev tažená šesti koňmi. Velkolepý pohřeb Jana Kočky kritizuje starosta Prahy, konat se ale bude

Jan Kočka
Jan Kočka
instagram
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Říká se, že klan rodiny Kočků je prokletý. Je tomu doopravdy tak? Před deseti lety zemřel třemi výstřely dědic impéria Václav Kočka ml. (†40). A tím vše začalo.

Tehdy se psal rok 2008 a expremiér Jiří Paroubek křtil v Praze v luxusní restauraci svou knihu. Václavu Kočkovi se stala osudná hádka s hoteliérem Bohumírem Ďuričkem. Spor byl jak jinak než o penězích, ale Ďuričko ho ukončil třemi výstřely. Odsouzen byl na 12,5 roku. I přes všechnu snahu klanu Kočkových byl na podmínku propuštěn loni v říjnu.

Pak následovaly problémy s krácením daní. Bratr zavražděného Jan Kočka st. (52) byl obviněn z daňového úniku ve výši 130 miliónů korun. Také museli se svými stálými atrakcemi vyklidit prostor pražského Výstaviště v Holešovicích.

Bohumil Ďuričko
Bohumil Ďuričko
youtube.com

Aby toho nebylo málo, tak letos v létě zemřel vůbec nejmladší člen Kočkových. Václav, syn Václava nejml.(25) zemřel pouhých šest dní po narození. A jen několik dní na to ve svém luxusním voze našel smrt i Jan Kočka ml. (28).

Při autonehodě na D11, kterou Jan způsobil, když jel v protisměru, ale zemřel i nevinný člověk. V kabině náklaďáku uhořel řidič, který nehodě nemohl zabránit.

Nehoda Jana Kočky
Nehoda Jana Kočky
Prima TV
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jan Kohonza_kocka),

Rodina, známá především díky kolotočům chce svému příbuznému uspořádat velkolepý pohřeb. S tím nesouhlasí starosta Prahy 3. Pohřeb se bude konat tento pátek v kostele Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad. Smuteční obřad by měl pokračovat průvodem na Olšanské hřbitovy. Rakev má být vezena kočárem taženým šesti koňmi. To ale naráží na oprávněnou kritiku. „Naši občané mají dost jiných dopravních omezení, nemá proto smysl zastavovat na dvě hodiny dopravu na tak frekventované ulici, jako je Vinohradská. Navíc nerozumím tomu, proč bychom v naší městské části měli takto oslavovat člověka, který svým nezodpovědným jednáním způsobil tragickou smrt řidiče kamionu. To ale samozřejmě neznamená, že rozporuji nárok rodiny na důstojný pohřeb a pietu,“ uvedl starosta Alexander Bellu v tiskové zprávě.

Poslední informace potvrdily, že smuteční průvod se opravdu uskuteční a na Vinohradské ulici bude zastavena doprava. „Pochod projednala Policie ČR i dopravní podnik, kteří k němu udělili kladné stanovisko. Organizátoři tak mají zákonem dané podklady a magistrát nemá důvod jim průvod zakázat. Zhruba před deseti lety se v Praze konal podobný smuteční průvod," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Omezení by měla trvat od 12 do 15 hodin. Průvod by prý ale neměj přesáhnout délky 3O minut.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama