Rebel Belmondo včera oslavil 85 let. Jaké byly jeho životní tragédie a osudové ženy?

Jean - Paul Belmondo
Jean - Paul Belmondo
instagram

Legenda stříbrného plátna, herec Jean Paul Belmondo včera oslavil neuvěřitelných pětaosmdesát let. Rebel, o kterém se říká, že je tak ošklivý, až je hezký, nás už přes půl století baví svými filmovými postavami a neutichající životní energií. Už při studiu francouzské konzervatoře se zapsal do paměti tehdejších profesorů. Udivil všechny svou drzostí, když se zamkl do ředitelny a na dveře pověsil cedulku "nerušit"! Jeho drzému pohledu připomínajícího mladého floutka, který mu doteď z očí nevymizel, podlehla nejedna krásná žena.

Francouzský herec, něžně přezdívaný jako Bébel, se narodil do rodiny sochaře a malířky a možná i to mu předurčilo uměleckou kariéru.

Před kamerou zúročil nejen své charisma, ale hlavně svou vášeň pro kaskadérské kousky, ve kterých se nenechal nikým zastupovat. Miloval adrenalin, i když ho to kolikrát stálo zranění. Při natáčení ikonického filmu “Zvíře“ (1977) mu tygr natrhl ucho, ve filmu “Bezva finta“(1985) dostal ránu od jeřábu odtahového auta. Od té doby své kaskadérské kousky lehce omezil. Jeho nebojácnost ale lákala mnoho žen. První manželkou se stala v roce 1959 tanečnice Elodie Constantin. Spolu měl pár tři děti. Dvě dcery a jednoho syna. Manželství netrvalo dlouho, v roce 1968 se rozvedli.

Belmondo a Elodie Constantin
Autor: Pinterest Belmondo a Elodie Constantin

Jenže pak se jen v bikinách z moře vynořila ve slavné bondovce nádherná Ursula Andress a bylo jasno. Dvojice spolu žila od filmu “Muž z Hongkongu“ (1956), kde se seznámila, dalších sedm let.

 

Na svém kontě má i románek s sexsymbolem italského filmu Laurou Antonelli. Jejich vztah byl prý velice divoký, takže spolu prostě nemohli vydržet. Laura byla následně obviněna s obchodování s drogami.

Největší oporou mu ale byla o 32 let mladší dívka, do které by to zpočátku nikdo neřekl. Později, druhá manželka Natty Tardivel, mu věrně stála po boku při těžkých životních chvílích. V roce 1994 při požáru uhořela hercova milovaná prvorozená dcera, s čímž se jindy optimistický komik nikdy nesmířil. Pět let na to dostal srdeční infarkt, po kterém byl šest dní v kritickém stavu. Za další dva roky pak přišla mozková příhoda. Herec několikrát zdůraznil, že tuhý kořínek má díky sportu. Jeho oblíbený box a fotbal, díky kterým má výbornou fyzičku, mu podle něho několikrát zachránily život. Z druhého manželství, které skončilo v roce 2003, má herec dceru Stellu. V biografii o svém životě galantně své vztahy okomentoval slovy: "Všechny jsem je miloval". Momentálně se ale vedle herce žádná kráska neukazuje. 

Belmondo a Natty Tardivel
Autor: Pinterest Belmondo a Natty Tardivel

I v pokročilém věku mu dělá radost film. Před dvěma lety natočil svůj zatím poslední počin, dokumentární film o svém životě "Belmondo o Belmondovi" a přidal k tomu i dvě knihy. V roce 2017 pak převzal cenu César za celoživotní dílo a když mu publikum tleskalo ve stoje, neudržel dojetí.

Pokud byste chtěli na Belmonda na počest jeho narozenin zavzpomínat, máte šanci dnes navštívit kino Aero, kde budou promítat slavnou komedii “Policajt nebo rošťák“ a “Muž z Acapulca“.

 

1. Когда я впервые ступил на сцену, я очень сомневался. Я сомневался, когда снимался в своих первых фильмах. Но всегда надо идти вперёд, проявляя смелость, которая не исключает сомнения. 2. Надо идти своим путём. Не думая ни о ком. Делай то, что хочешь. Каждый играет по-своему. 3. Что касается какого-то особого секрета долголетия, то его нет. Я просто очень хочу, чтобы это продолжалось как можно дольше, хочу жить. © Жан-Поль #Бельмондо #Belmondo #anniversaire #happybirthday #birthday #birthdayboy #сднемрождения #деньрождения

Příspěvek sdílený Александр Чаговец (@chagovets86),

Na Vaše zdraví, pane Belmondo!

reklama