Roman Vojtek: Plavat moc neumím, ale dokážu zadržet dech na 5 a půl minuty!

Muzikálový herec Roman Vojtek v rámci propagace nového českého muzikálu Mamma Mia se musel dostat až úplně na dno… Jaký to byl zážitek? A co všechno ještě zkusil?
Pozoooor...padám!
Pozoooor...padám!
jj

reklama

Jak Roman sám přiznal šnorchlování mu jde víc než plavání, a tak si potápění v pražských Čestlicích náramně užil. „Když mám plavat nahoře na hladině, tak mi to nejde. Tam mě přeplave i moje čtyřletá dcera. Prostě to neumím, nebo to umím hrozně špatně, ale strašně rád šnorchluju a koukám se na ty rybičky, co jsou dole,“ přiznal herec.

A jak se k potápění na jeden nádech, tzv. freediving dostal? „Já mám udělaný papíry na potápění s přístroji a párkrát jsem se tak i potápěl, ale moc mě to nenaplňovalo tak, jako když jsem se později dostal k freedivingu. Absolvoval jsem pak několik kurzů v Chorvatsku a strašně mě to chytlo,“ řekl Roman a prozradil nám své rekordy. „Potopil jsem se do 40 metrů a při druhé disciplíně, kdy zadržíte dech a plácnete sebou do vody, prostě jak dlouho vydržíte, tak to jsem vydržel 5 minut a 25 sekund,“ pochlubil se.

Rekord v zadržení dechu to sice není, ale Vojtek je rád i za těch necelých pět a půl minuty. „Je to super v tom, že pak když někde jsem a chci si šnorchlovat, tak se v klidu do těch patnácti dvaceti metrů ponořím, tam, kam se normální člověk moc nedostane – a pozorovat nějaký věci a být tam třeba minutu,“ pochvaluje si tuto možnost. „Je to pro mě svobodnější než s těma obrovskýma lahvema. Jen vezmu ploutve, masku a jdu.“

A jaký byl největší zážitek, který Roman zažil? „Potkal jsem obrovskou murénu, které jsem se opravdu lekl. Byl jsem v Egyptě a potopil jsem se k takovému vraku malé loďky, ze které zbylo už jen to žebroví. Byla asi v 15 metrech. A když jsem se tam potopil, tak jsem si říkal, jak je možný, že tam je pneumatika zapletená. Byl jsem blízko, asi na dva metry, a pak se objevila taková obrovská hlava. A to byla asi tak čtyřmetrová muréna. Naštěstí na mě ale nezaútočila, to bych ji musel asi hodně štengrovat,“ popsal nejděsivější zážitek, že kterého dle svých slov málem dostal infakrt.

V rámci akce v pražských Čestlicích si Roman vyzkoušel nejen potápění, ale také sjezd v tobogánu, kde se pokusil překonat rekord dne, který byl necelých 11 vteřin. To se ale Romanovi nepovedlo a jeden z tobogánů sjel za 13, 92 sekund!

Mohlo by vás zajímat:

Michal Hrůza byl propuštěn do domácího léčení.

Michal Hrůza je konečně doma! Propustili ho do domácího léčení

Lenka Zahradnická by se prý mohla do Martina Krause zamilovat. Má to ale malý (velký) háček

Lenka Zahradnická: Do Martina Krause bych se mohla zamilovat, kdyby…

Vinaři presskit - Obrázek 22

Vinaři odstartovali s téměř dvěma miliony diváků a stali se nejsledovanějším pořadem na Primě od roku 2005


reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!