S kapelou Divokej Bill to šlo od desíti k pěti!

Kam se poděla kapela Divokej Bill? Poslední čtyři roky nebylo o muzikantech vůbec slyšet. Co se s nimi stalo a proč si dopřáli tak dlouhou pauzu?
Divokej Bill se vrací na scénu
Divokej Bill se vrací na scénu
archiv

reklama

Členové kapely, kteří se mimo jiné proslavili hitem Čmelák, se veřejně přiznali, že měli velmi blízký vztah k návykovým látkám a potřebovali čas, aby se „srovnali“. Těžké drogy už je prý ale nezajímají, nicméně marihuaně zůstávají věrní i nadále. Kluci ale „trávu“ za drogu nepovažují a vychvalují si její pozitivní účinky na lidské zdraví.

„Díváme se a bilancujeme, co bylo, co se stalo, sumarizujeme, co se nám povedlo a co nepovedlo,“ řekl frontman skupiny Václav Bláha. Špatné období už je údajně pryč a kapela přichází s šestým albem s názvem 15, které navazuje na výročí vzniku kapely.

„Náš zvuk se určitě posunul, o tom není pochyb. Jsem pyšný na to, že pořád skládáme a hrajeme. Tahle kapela má teď velkou sílu. A texty? Láska, smrt, chlast, tráva, motorky. Prostě témata ze života.“ Písnička, která charakterizuje kapelu pro rok 2013, se jmenuje Dolsin. „V refrénu se zpívá: Jde to s námi od desíti k pěti, to sis nevšim, že už nejsme děti... Trochu jsme si posteskli nad tím, jak čas letí. Je o stárnutí,“ vysvětlil Bláha.

Turné odstartuje skupina 11. května koncertem v Jihlavě. „Budeme hrát co nejvíc věcí z nové desky a samozřejmě všechny hitovky a pecky, které máme rádi.“ Poprocková skupina Divokej Bill začínala jako předskokan Tří sester a v roce 2006 dokonce získala ocenění Český slavík jako nejlepší česká hudební kapela.

-red-

reklama

reklama