Skandál! Angelinu Jolie odposlouchávali

Americká herečka Angelina Jolie (38) byla údajně odposlouchávaná přes svou dablérku a kamarádku. Telefon měla odposlouchávat Murdochova mediální společnost News Corporation.
Angelina Jolie rozdávala autogramy a fotila se se svými fanoušky
Angelina Jolie rozdávala autogramy a fotila se se svými fanoušky
isifa.com

reklama

Podle kamarádky slavné herečky Eunice Huthart se lidé ze společnosti mediálního magnáta Ruperta Murdocha chtěli dostat Angelině Jolie do hlasové schránky. Murdochovi lidé už čelili v Británii obvinění kvůli skandálu s odposlouchávacím zařízením, toto je ale podle stanice BBC první žaloba, kterou řeší americká justice.

Eunice Huthart v textu žaloby podané na kalifornském soudě uvádí, že je blízkou přítelkyní slavné herečky. Eunice s Angelinou často cestovala po světě a také s ní chodila do společnosti. V roce 2004 a 2005 údajně Huthart nedostala řadu hlasových správ, které jí Angelina na záznamníku nechávala. Huthart tvrdí, že je někdo v jejím telefonu mazal.

Detektiv Glenn Mulcairea, který pracoval pro nedělník News of the World, se do celé záležitosti s odposlechy s chutí vložil. Žaloba tvrdí, že na základě informací získaných z telefonu Huthart publikoval několik článků i deník The Sun, další deník Murdrochova impéria. Soudní proces začne v létě.

Odhalení rozsáhlých novinářských odposlechů celebrit, politiků či příbuzných obětí zločinu šokovalo před dvěma lety Británii. Skandál nakonec vedl ke zrušení již vzpomínaného, tehdy nejprodávanějšího nedělníku News of the World.

Kvůli aféře bylo tehdy obviněno několik lidí ve vedení britské části Murdochovy společnosti. Premiér David Cameron a další vlivní politici čelili kritice kvůli příliš blízkým vztahům s Murdochem a jeho lidmi. Výsledek kauzy byl, že parlament podpořil přísnou regulaci tisku.

-juf-

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!