Skupina Olympic chystá novou desku! A ne jen tak ledajakou!

Loni oslavila skupina Olympic svých 55 let na scéně ve velkém stylu. A to vyprodaným koncertem ve Vysočanské aréně. Nezahálí ale ani letos. Pro své fanoušky totiž chystá novou desku! A ne jen tak ledajakou! Podílet se na ní budou i zahraniční studenti.
16. 4. 2018 TOPSTAR: Loni oslavila skupina Olympic svých 55 let na scéně ve velkém stylu
16. 4. 2018 TOPSTAR: Loni oslavila skupina Olympic svých 55 let na scéně ve velkém stylu

reklama

Nejslavnější konzervatoř světa, tzv. Berklee college of music se nachází v americkém Bostonu a je snem nejen každého českého hudebníka. Zpěvák Petr Janda se tam poprvé vypravil asi před sedmi lety, a pak už to bylo všechno o náhodě. „K mému překvapení, jeden z těch šéfů je Čech, který kdysi u mě natáčel ve studiu. Takže to najednou bylo spojený všechno. No a tak jsme spolu koketovali až do předloňského roku než mi nabídnul spolupráci se studenty. Říkal mi, že uděláme koncert přímo v té škole. Ten koncert dopadl výborně. A mně se hrozně líbil klávesák a kytarista, co tam se mnou hráli," prozradil Petr Janda.

„Já jsem úplně nadšený, protože pro mě Olympic byla kapela mého mládí. Já jsem vyrůstal v 70. a 80. letech v ČR a ten kruh se nám tak krásně s Petrem uzavřel a je to prostě "dream come true," řekl producent Mirek Váňa. „Já jsem dělal už spoustu různých projektů. Video music, filmovou hudbu, mojí vlastní hudbu. Ale co je jiné a zajímavé, tak že Olympic má kolem 20 alb a fungují 55 let. Ta kapela má svůj daný rytmus a mně se strašně líbí. A i to, že s Alekem můžeme přinést své vlastní nápady," řekl Eren Basbug.

A že jich mají! Alek, který původně pochází ze Srbska se snad i s kytarou v ruce narodil. „Poslouchal jsem jako malý hodně podobnou muziku, jako má skupina Olympic. A jejich muzika se mnou hodně rezonuje. Později jsem ale začal poslouchat západní kapely a mám k tomu zvláštní vztah. Jsem schopný se vcítit do muziky Slovanů a dokážu s tím spojit právě i západní muziku," prozradil Alek Darson.

Petr Janda má na hudebníky prostě čuch. A zřejmě i dobré geny, které zapracovali už i jeho vnuka Petra. Ten studuje pražskou mezinárodní konzervatoř a se svým dědou si mohl vůbec poprvé vyzkoušet spolupráci. „Můj úkol je tady ten, že s dědou nahraju jednu písničku. Vlastně sólo do jedné písničky. A vždycky když se vidíme, tak jediný naše téma nebo to o čem se nejvíc bavíme je hudba," řekl nám Petr Janda mladší.

A možná se společně poradí i o názvu nové desky. „Mě napadl takový slogan: "Kdo má doma trilobita, ten se má." A zpívám to takovým operním hlasem a všichni z toho mají velikou legraci. Zpívám to tak dlouze, že mi říkali, že se toho nemohli celou noc zbavit. A tak jsme si říkali, že by možná nebylo špatný tu desku nazvat trilobitem. A tenhle ten můj operní výstup, tím to jako začít," řekl Petr Janda.

Jestli touhle peckou deska skutečně začne, si počkáme do září, kdy poprvé spatří světlo světa.

reklama

reklama